فرهاد اکسچنج

یکی از تحلیلگران رمز ارزها که صعود اتریوم را تا سطح 3400 دلار پیش بینی کرده بود، اینبار سطح 10000 دلار را قدم بعدی این ارز می داند. در ماه ژانویه، زمانی که اتریوم به عنوان دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ دنیا، در حدود سطح 1200 دلار معامله می شد، یک سرمایه گذار، جهش تا سطح حدود 3000 دلار را پیش بینی کرد. کمتر از پنج ماه بعد، این پیش بینی تقریباً با 400٪ افزایش قیمت و عبور از مرز 3500 دلار برای اتریوم محقق شد.

قیمت روز اتریوم را با ما دنبال کنید.

اکنون، همان سرمایه گذار، مگان کسپار (Megan Kaspar)، بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال مگنتیک (Magnetic)، پیش بینی می کند که تا پایان سال قیمت اتریوم تا سطح 8000 الی 10 هزار دلار افزایش می یابد.

کسپار نظریه خود را جمعه در Yahoo Finance Live توضیح داد. او به به روزرسانی های جدیدی که اواخر امسال در شبکه رمز ارزها انجام می شود اشاره کرد. این شبکه در حال برنامه ریزی برای تغییر مسیر از روش تأیید معاملات بیت کوین به روشی است که انرژی بسیار کمتری مصرف می کند. در روش اثبات کار (Proof Of Work) شبکه بیت کوین به ماینرهایی که برای استفاده از رایانه و انرژی برای تأیید معاملات در بلاک چین با یکدیگر رقابت می کنند، پاداش می دهد. اتریوم قصد دارد از روش اثبات موثر سهام که به صورت تصادفی بلاک ها را بر اساس میزان موجودی اتر اعتبارسنجی می کند، استفاده کند.

روش اثبات کار و اثبات سهام چیست؟

روش اثبات کار (Proof of Work) همان استخراج یا ماینینگ است. در این روش ماینرها برای کمک به تایید تراکنش ها با اختصاص دادن قدرت پردازشی سخت افزار رایانه خود به شبکه پاداش دریافت می کنند.
در روش اثبات سهام (Proof Of Stake) نیازی به مصرف برق و سخت افزار نیست. بلکه هر شخص که بخواهد در فرآیند تایید تراکنش ها شرکت کند باید رمز ارز آن شبکه را خریداری کند. پس از سهام گذاری در شبکه به طور مرتب مقداری به ارز دیجیتال شخص اضافه می شود.

دلیل رشد اخیر قیمت اتریوم چیست؟

کسپار توضیح داد:
“تغییر جهت به سمت روش اثبات سهام برای اعتبار سنجی در بلاکچین، مصرف انرژی و سوخت های فسیلی را 99.9 درصد کاهش می دهد. از این رو اتریوم به یک فناوری پیرو سلامت محیط زیست تبدیل خواهد شد. بنابراین این به روزرسانی در شبکه می تواند ارزش بازار اتریوم را به یک تریلیون دلار برساند. ارزشی که امروز بازار بیت کوین به دست آورده است. همین مسئله باعث می شود که قیمت اتریوم حدود 8 تا 10 هزار دلار باشد.”

قیمت اتریوم سطح 10 هزار دلار را خواهد دید!

پیش بینی قیمت کاسپار تقریباً 300٪ صعود از سطح فعلی را نشان می دهد. اما این پیش بینی با پیش بینی 10،500 دلاری که توسط تحلیلگران Fundstrat Global (شرکت تحقیقاتی) در اوایل سال جاری انجام شده بود مطابقت دارد. پیش بینی تحلیلگران از افزایش فعالیت در شبکه اتریوم نشات می گیرد. زیرا در آینده برنامه های مالی غیرمتمرکز بیشتری بر روی این شبکه ساخته می شوند. کسپار همچنین معتقد است که بعد از اعمال بروزرسانی شبکه، اتریوم پیرو سلامت محیط زیست نسبت به بیت کوین توجه سازمان های نهادی بیشتری را جلب می کند. وی گفت: “سازمان های نهادی در فن آوری های حامی محیط زیست سرمایه گذاری می کنند. این همان چیزی است که اتریوم در حال تبدیل شدن به آن است.”

با این وجود، کاسپار همچنان روند صعودی بیت کوین را پیش بینی می کند. او معتقد است که بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان تا پایان سال به سطح 200000 دلار می رسد.

نظر شما چیست؟ آیا اتریوم سطح 10 هزار دلاری را خواهد دید؟ قدم بعدی چیست؟ سطح بعدی کجا خواهد بود؟ ما را دنبال کنید.
در فرهاد اکسچنج اخبار روز را مطالعه کنید.
منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *