فرهاد اکسچنج

ماینرها تاکید می کنند که عدم مقیاس پذیری بلاکچین بیت کوین مشکلی بسیار مهم است. کاهش سرعت پردازش تراکنش ها و افزایش کارمزد معاملات نتیجه ی عدم مقیاس پذیری شبکه است.
مقیاس پذیری به چه معناست؟ مقیاس پذیری در یک سیستم به معنای قابلیت گسترش و ادامه فعالیت به شکل مشابه در مقیاس بزرگتر است. شبکه بلاکچین بیت کوین می تواند 7 تراکنش در ثانیه را پردازش کند که این مسئله سرعت انجام تراکنش ها را کاهش می دهد و کارمزد تراکنش را بالا می برد. در واقع مقیاس‌پذیری در رمز ارزها به معنای انجام معاملات سریع و ارزان است.

قیمت روز بیت کوین را با ما دنبال کنید. کلیک کنید.

معامله اخیر بیت کوین شما چگونه بود؟ خیلی گران یا خیلی کند؟!

برخی از ماینرها تاکید می کنند که بلاکچین بیت کوین هنوز به مقیاس پذیری احتیاج دارد. به همین ترتیب، برخی ماینرها به حمایت از کمپین BITCOIN8M پرداخته اند. این اولین باری نیست که ماینرها برای پشتیبانی از کمپین Bitcoin8M تجمع می کنند. در ماه فوریه، ماینرها پتانسیل گسترده این کمپین را در حل مشکلات مقیاس پذیری فعلی که بلاکچین با آن روبرو است اعلام کردند.

Bitcoin8M پروژه ای است که مشارکت فعال ماینرها و ذینفعان را در افزایش محدودیت بلاک به 8 مگابایت تشویق می کند. انتظار می رود این مسئله کارمزد معاملات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

مشکلات بیت کوین

(کارمزد بالا، سرعت پایین)

به دلیل محدودیت اندازه بلاک، قرار دادن تراکنش ها در یک بلاک خیلی طول می کشد. اگر اندازه آن فقط به 1 مگابایت محدود شود، پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت جهانی دشوار است. این بدان معناست که پلتفرم های پرداخت سریع تر مانند ویزا و پی پال همچنان دارای برتری نسبت به بیت کوین هستند. به دلیل این محدودیت اندازه بلاک فقط تعداد کمی از تراکنش ها می توانند در یک زمان مشخص در بلاک قرار بگیرند، بنابراین ماینرها تراکنش هایی را پردازش می کنند که صاحبان آن ها هزینه بیشتری برای آن پرداخت کرده اند. یعنی پرداخت کارمزد بیشتر معادل سرعت بیشتر انجام تراکنش خواهد بود.

چه کسی تحت تأثیر این مشکلات قرار گرفته است؟

ابتدا کاربران و سرمایه گذاران بیت کوین!

از اول فوریه 2021، متوسط ​​هزینه معاملات بیت کوین 15 دلار بوده است. این مقدار برای کاربرانی که فقط می خواهند چند دلار بیت کوین منتقل کنند مناسب نیست. تصور کنید 15 دلار برای یک معامله 20 دلاری پرداخت کنید.

دوم، ماینرها.

در آینده، انگیزه ماینرها کم تر خواهد شد زیرا پاداش بلاک پس از هر هوینگ بیت کوین کاهش می یابد.
ساتوشی ناکاموتو برای جلوگیری از تورم و ایجاد بی رویه بیت کوین یک محدودیت به نام هوینگ (HALVING) ایجاد کرده است.
حدود هر ۴ سال یکبار میزان جایزه ای که به ماینر ها داده می شود نصف می شود.

بین تعداد معاملات ناتمام و هزینه معاملات همبستگی روشنی وجود دارد. هرچه معاملات ناتمام بیشتر باشد، هزینه معاملات نیز بیشتر خواهد بود. ماینرها مجبورند حقوق ناچیز خود را جبران کنند.

Bitcoin8m پروژه ای است که برای کاهش شکاف عملکردی در شبکه بیت کوین ساخته شده است.

این پروژه با گسترش هشتگی با عنوان “#BlockSizeMatters”، بر گسترش آگاهی در مورد مزایای افزایش محدودیت بلاک در جامعه ماینرها و سرمایه گذاران تمرکز دارد. شایان ذکر است که Bitcoin8M باعث ایجاد یک هارد فورک نمی شود، زیرا برخی از مردم آن را اشتباه درک کرده اند.
هارد فورک چیست؟ هارد فورک، تغییرات اساسی در شبکه بلاک چین یک ارز است. در این شرایط شبکه قبلی نمی تواند این تغییرات را پشتیبانی کند. بنابراین می بایست یک ارز جدید ایجاد شود تا از این تغییرات پشتیبانی کند. به عنوان مثال بیت کوین کش حاصل هارد فورک شبکه بیت کوین است.

مزایای افزایش محدودیت بلوک

راه حلی برای گرانی کارمزد تراکنش های بیت کوین!

مقیاس پذیری بلاکچین بیت کوین اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است. بسیار مهم است که بدانید حد 1 مگابایتی شبکه بیت کوین قابل افزایش است. اگر افراد بیشتری از پروژه Bitcoin8M از طریق سایت Remitano پشتیبانی کنند، می توانیم میانگین زمان پردازش معاملات در بلاکچین را کاهش می دهیم.
Remitano سایتی است که فقط برای فروش بیت کوین بصورت شخص به شخص ایجاد شده است و فقط یک واسطه است.

منبع خبر
وبلاگ ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *