قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین روز گذشته برای اولین بار در چهار هفته گذشته، از مرز 50 هزار دلار عبور کرد. این رمز ارز محبوب، بیش از 5 درصد رشد کرد و به سطح قیمت 50،312 دلار در روز سه شنبه رسید.

این ارز دیجیتال در تاریخ 7 سپتامبر، به دلیل فروش گسترده این ارز توسط شرکت های بزرگ، به زیر این سطح سقوط کرد. این کاهش قیمت در ماه سپتامبر ادامه یافت و قیمت بیت کوین در تاریخ 21 سپتامبر، به پایین ترین سطح قیمتی 40،596 دلار رسید.
قیمت سایر ارزهای رمزنگاری شده نیز مانند اتر، ارز متصل به بلاک چین اتریوم و دومین ارز رمزنگاری شده محبوب با قیمت 3،466 دلار، 3 درصد افزایش یافت. دوج کوین، کاردانو و دیگر توکن های دیجیتالی از جمله یونی سواپ، لایت کوین و ریپل نیز رشد قیمت را تجربه کردند.

علت افزایش قیمت بیت کوین چیست؟

اگرچه هیچ کاتالیزور خاصی باعث افزایش قیمت بیت کوین نشده است، اما شرکت سرمایه گذاری دارایی های دیجیتالی CoinShares خاطر نشان می کند که سرمایه گذاران در هفته گذشته، به ارزهای دیجیتال گرایش بیشتری نشان داده اند.
CoinShares روز دوشنبه در گزارشی نوشت: ” ما معتقدیم که این تغییر جهت در قیمت رمز ارزها، به دلیل افزایش سطح اعتماد سرمایه گذاران به این دسته دارایی ها می باشد. این افزایش اعتماد باعث شده قیمت بیت کوین تقریبا 20 درصد از چند هفته گذشته رشد داشته باشد.”

اتریوم، انتخاب هوشمندانه سرمایه گذاران!

آیا ارزهای رمزنگاری شده جایگزین دلار می شوند؟

کریس کلاین، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران بیت کوین IRA، گفت: “ترس از تورم باعث احیای مجدد ارزهای دیجیتال می شود و فکر نمی کنم این احیا به این زودی ها از بین برود.”
این یک بازگشت خیره کننده برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در چند ماه گذشته بوده است.
قیمت ها در اواخر بهار و تابستان، به دلیل نگرانی در مورد سرکوب ارزهای رمزنگاری شده توسط چین و نگرانی هایی مبنی بر اینکه ایالات متحده ممکن است از مقررات سختگیرانه ای در مقابل رمز ارزها پیروی کند، کاهش یافته است. اما پس از آنکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که بانک مرکزی قصد ندارد مانند چین در برابر بیت کوین سخت گیری کند، این نگرانی ها با محوریت آمریکا کاهش یافت.

قیمت بیت کوین

چرا قیمت بیت کوین زیر سطح ۵۰ هزار دلار باقی ماند؟

تاثیر سرمایه گذاری نهادی بر قیمت بیت کوین

در همین حال، نعیم اسلم، تحلیلگر ارشد بازار در AvaTrade، روز سه شنبه بیان کرد که تقاضای سرمایه گذاران بزرگ آمریکایی برای رمز ارزها، با رایج شدن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال افزایش خواهد یافت.

وی افزود که برخی از شرکت های بزرگ ممکن است منتظر کاهش قیمت، به دنبال رشد اخیر باشند. علیرغم افزایش پذیرش بیت کوین توسط مصرف کنندگان و تأیید ارزهای رمزنگاری شده توسط چندین شرکت برتر وال استریت و سایر غول های مالی، برخی از شک و تردیدها همچنان باقی هستند.
جیمی دیمون، مدیرعامل JPMorgan Chase (JPM) که مدت ها منتقد سرسخت بیت کوین بوده است، چند روز پیش دوباره در برنامه Axios در HBO ظاهر شد. دیمون بیان کرد که ارز رمزنگاری شده ای که در حال حاضر ارزش بازار آن حدود 950 میلیارد دلار است (بیت کوین)، ارزش ذاتی ندارد و نهادهای نظارتی قصد دارند بر این ارز غلبه کنند.”

در نتیجه:

{ بنابراین می توان نتیجه گرفت که آنچه می تواند موجب قدم نهادن بیت کوین بر مسیر صعودی شده باشد، همان مبحث پیشین تاثیر میزان عرضه و تقاضا بر قیمت ها و موضع دولت ها در مقابل این ارزها می باشد.

همانطور که پیش تر اشاره شد، به محض ممنوعیت معامله و استخراج رمز ارز در کشور چین، بازار این ارزها با لباسی سراسر قرمز، در میان سرمایه گذاران ظاهر شد. همین امر موجب شد که برخی از سرمایه گذاران از این بازار عقب نشینی کرده و دست به فروش دارایی های خود بزنند. در این میان، سرمایه گذارانی حضور داشتند که از این سقوط بازار استفاده و رمز ارز خریداری کردند. کمی بعد، نگرانی هایی مبنی بر ممنوعیت رمز ارزها توسط فدرال رزرو آمریکا مطرح گردید. در همان زمان بود که رئیس بانک مرکزی ایالات متحده، بذر امید را در دل سرمایه گذاران کاشت و اعلام کرد که قصد ممنوعیت ارزهای دیجیتال را ندارند.

تمامی این وقایع، دست به دست یکدیگر دادند تا دلیلی برای رشد مجدد ارزهای دیجیتال شوند، اما سوالی که مطرح می شود آن است که این مسیر صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ آیا تا پایان سال 2021، پیش بینی تحلیلگر معروف، PLAN B، مبنی برآنکه تا پایان سال آتی قیمت بیت کوین تا 100 هزار دلار صعود می کند، محقق خواهد شد؟ }

منابع:
livemint
edition.cnn

مترجم و نویسنده: آناهیتا احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *