فرهاد اکسچنج

بلاکچین در حال تغییر جهان است. آیا باید بیت کوین بخرید؟

از سال 2009 که ساتوشی ناکوموتو بیت کوین را عرضه کرد، این رمز ارز محبوب و بلاکچین دنیا را تغییر داده اند. بیت کوین به ویژه علاقه سرمایه گذاران و رسانه های اصلی را به خود جلب کرده است. زیرا ارزش آن فقط در 5 سال گذشته تقریباً 10 هزار درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، بیت کوین بر پایه بلاکچین ساخته شده است. بستری که نوید می دهد تراکنش های مالی را کارآمدتر کند. اما آیا این بدان معنی است که سرمایه گذاران باید بیت کوین بخرند؟

قیمت روز بیت کوین – کلیک کنید.

مزایای بلاکچین

در یک معامله معمول بیت کوین، وجوه از طریق اینترنت منتقل می شوند و از کیف پول دیجیتال شخص به کیف پول دیجیتال شخص دیگرمی روند. بلاکچین این سیستم را امکان پذیر می کند. بلاکچین یک پایگاه داده بسیار ایمن است که نیاز به یک مرجع مرکزی برای مدیریت و ثبت سوابق مربوط به معاملات را از بین می برد. این کارایی می تواند صنعت مالی را به میزان قابل توجهی تغییر دهد. در حقیقت، مطالعات نشان می دهند که فناوری بلاکچین می تواند هزینه های زیرساخت های مالی را بین 15 تا 20 میلیارد دلار در سال کاهش دهد.

مزایای فراتر از رمز ارزها

بلاکچین محدود به معاملات مالی نیست. این فناوری وسیله ای کارآمد برای ذخیره و توزیع انواع مختلفی از اطلاعات است. به عنوان مثال، بلاکچین می تواند برای تأمین قراردادهای هوشمند استفاده شود. در این حالت، شرایط یک قرارداد در کد رایانه ای نوشته می شود و پس از تحقق شرایط، قرارداد به طور خودکار اجرا می شود. به عنوان مثال، مایکروسافت از قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین برای ساده سازی و تسریع در پرداخت حق امتیاز بین خود، ناشران و توسعه دهندگان استفاده می کند.

بلاکچین همچنین می تواند برای نظارت بر شبکه های تأمین و ردیابی منابع مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، IBM Food Trust یک سیستم بلاکچین است که کشاورزان، عمده فروشان و خرده فروشان را به هم متصل می کند. بنابراین باعث بهبود پاسخگویی در زنجیره تامین مواد غذایی می شود.

بلاکچین همچنین یک ابزار بسیار امن برای ذخیره اطلاعات است. این بدان معنی است که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و پزشکی می توانند سوابق بیمار را در پایگاه داده های مبتنی بر بلاکچین نگهداری کنند. سپس اطمینان حاصل کنند که محرمانه و بدون تغییر باقی می مانند. شرکت های بیمه می توانند همان کار را انجام دهند. در این حالت توزیع اطلاعات تأیید شده مصرف کننده (به عنوان مثال، حوادث گذشته، مطالبات بیمه ای و غیره) را تسهیل می کند. این موضوع می تواند به جلوگیری از تقلب کمک کند.

لیست این مزایا ادامه خواهد داشت.

بلاکچین در حال تغییر جهان است. آیا باید بیت کوین بخرید؟

در مورد بیت کوین

بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده است و دارای چند ویژگی است که می توان برای سرمایه گذاری بلند مدت از آن کرد.

ابتدا آنکه بیت کوین مانند طلا از محدودیت عرضه سود می برد. کد رایانه ای که بیت کوین در آن نوشته شده است، محدودیت 21 میلیونی را اعمال می کند. بله، کد قابل تغییر است. اما برای اینکه این اتفاق بیفتد، 95٪ از ماینرها باید رأی دهند تا تغییرات را بپذیرند. در این حالت، اتفاق افتادن این موضوع بسیار بعید است. چرا باید یکی از ویژگی هایی که باعث ارزشمندی بیت کوین می شود را حذف کنند؟

دوم، بیت کوین همچنان محبوب ترین و با ارزش ترین ارز رمزنگاری شده است. این یک مزیت قابل توجه است. بیش از 4000 ارز دیجیتال مختلف وجود دارد که بعید به نظر می رسد همه آنها مورد توجه زیاد قرار بگیرند. اگر سرمایه گذاران مجبور به پذیرش هزاران ارز مختلف شوند، این مسئله باعث ایجاد هرج و مرج می شود. پس قطعا سرمایه گذاران فقط محبوب ترین رمز ارزها را می پذیرند. این مسئله بیت کوین را در مسیر موفقیت قرار می دهد.

در فرهاد اکسچنج 10 نکته مهم برای معامله بیت کوین را بیاموزید – مبتدی ها بخوانند!

سخن آخر

بلاکچین این امکان را دارد که انقلابی در صنایع مختلف ایجاد کند و باعث بهبود کارایی و امنیت شود. از طرف دیگر، بیت کوین به سادگی یک ارز دیجیتال است که توسط بلاکچین مدیریت می شود. بیت کوین ویژگی هایی دارد که می تواند آن را به یک سرمایه گذاری طولانی مدت تبدیل کند.

سخن نویسنده: اگر بخواهم بین سرمایه گذاری مستقیم در بلاکچین یا خرید بیت کوین یکی را انتخاب کنم، به سرعت در بلاکچین سرمایه گذاری می کنم. متأسفانه امکان سرمایه گذاری در ایده بلاکچین وجود ندارد. در عوض، بهترین استراتژی جستجوی شرکت هایی است که از بلاکچین بهره مند می شوند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *