Skip to main content
آموزش ارز دیجیتال رایگان

امروزه آموزش ارز دیجیتال با توجه به بازار پرطرفدار آن بسیار داغ است. افراد بسیاری به دنبال سرمایه‌گذاری و ورود در دنیای کریپتوکارنسی‌ها هستند. با دیجیتالی شدن تمامی صنایع، حوزه‌ها و همه چیز در جهان، پول نیز در قالب دیجیتالی رواج فراوانی یافته است. رمزارزها به افراد امکان خرید کالا و خدمات و سرمایه‌گذاری را می‌دهند. هرکس در هرجای دنیا با قبول ریسک سرمایه‌گذاری و آموزش ارز دیجیتال رایگان می‌تواند قسمتی از دارایی خود را در بازار ارز دیجیتال وارد کرده و مشغول معامله شود.

اما به‌منظور ورود به دنیای گسترده رمزارزها و موفقیت در این بازار، شما نیاز به درک ساز و کار این سیستم و آموزش ارز دیجیتال صفر تا صد دارید. درواقع برای ماندگاری در این بازار و پیروزی در آن، نیازمند شناخت کامل مفاهیم بازار، استراتژی مناسب، امکانات و ادوات کارآمد و تحلیل و آنالیز در لحظه خواهید بود.

از این‌رو بنده در این مطلب قصد دارم برای شما عزیزان تازه‌ وارد به دنیای کریپتوکارنسی تمامی مطالب موردنیاز برای شروع فعالیت به عنوان تریدر و سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال را شرح دهم. پیشنهاد من این است که بدون درک سازوکار این بازار و یادگیری مفاهیم پایه به هیچ عنوان سرمایه خود را در بازارهای مالی اعم از بازار ارز دیجیتال وارد نکنید. با آموزش ارز دیجیتال صفر تا صد در ادامه شما اطلاعات لازم را برای درک هرچه بیشتر دنیای کریپتوکارنسی و ورود به بازار و سودآوری یاد خواهید گرفت.

پس در ادامه با من باشید تا به صورت گسترده با مبحث‌های آموزش ارز دیجیتال رایگان آشنا شوید.

آموزش ارز دیجیتال چیست؟

آموزش ارز دیجیتال صفر تا صد برای افرادی که به دنبال یک راهکار سرمایه‌گذاری مطمئن هستند و دارایی و سرمایه زیادی در دست دارند، بسیار ضروری می‌باشد.

البته افرادی که سرمایه اندکی دارند و امکان ورود به بازارهای مالی دیگری را ندارند، نیز می‌توانند اقدام به آموزش ترید ارز دیجیتال کنند. چراکه این افراد اغلب دچار نوسانات زیاد بازارهای مسکن، خودرو و … شده‌اند و به دنبال روشی مطمئن برای سرمایه‌گذاری هستند و ترجیحشان بر آن است که درآمد دلاری داشته باشند.

بلاکچین و رمز ارزها از فناوری‌هایی هستند که به‌منظور تغییر قوانین مرسوم با هدف جایگزین سیستم‌های مالی و پولی با شفافیت و امنیت بالا روی کار آمده‌اند.

فعالین حوزه‌های ارز دیجیتال در طی سال‌های اخیر توانسته‌اند سودهای بالایی از این بازار بدست آورند و سرمایه خود را چندین برابر رشد دهند. در بازار رمزارزها روش‌های فراوانی برای کسب درآمد نظیر ترید یا خرید و فروش، استخراج رمزارز یا ماینینگ و .. وجود دارد.

شما با آموزش ارز دیجیتال صفر تا صد می‌توانید با آشنایی با این روش‌ها و یادگیری حرفه‌ای بازار سودآوری و کسب درآمد داشته باشید. درواقع کسب سودهای چشم‌گیر و سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال نیاز به جادو جنبل ندارد و شما تنها با آموزش ارز دیجیتال رایگان که در ادامه به آن خواهم پرداخت می‌توانید اطلاعات لازم را برای ورود به دنیای پرسود ارزهای دیجیتال بدست آورید.

مفاهیم پایه آموزش ارز دیجیتال رایگان

مفاهیم معانی
کریپتوکارنسی این اصطلاح به معنای کریپتو ، رمزارز یا ارز دیجیتال رمزنگاری شده می‌باشد.
رمزارز این اصطلاح به ارز دیجیتال تعبیر می‌شود.
کوین این اصطلاح معرف سکه مخصوص برای هر رمزارز است. کوین‌ها به صورت اختصاصی دارای شبکه بلاکچین هستند.
توکن سکه‌ی برخی از رمزارزها که فاقد شبکه بلاکچین هستند و روی سیستم دیگر رمزارزها پیاده‌سازی می‌گردند، توکن نام دارد.
بیت کوین اولین ارز دیجیتال جهانی که به مادر کریپتوکارنسی‌ها معروف است و در سال 2008 توسط ساتوشی ناکاموتو خلق شد.
آلت کوین این اصطلاح به معنای سکه‌ی جایگزین بوده و تمامی ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین را شامل می‌گردد.
BTC نماد اختصاری بیت کوین است که در بازار معرف این رمزارز می‌باشد.
شت کوین این اصطلاح نمایانگر رمزارزهای بی هدفی است که احتمال نابودی آن‌ها زیاد می‌باشد.
میم کوین این رمزارزها نیز همانند شت کوین‌ها هستند و ویژگی طنزآمیز دارند. شیبا اینو یکی از انواع این رمزارزهاست.
استیبل کوین این رمزارزهای بر پایه و اساس یک ارز دیجیتال واقعی توسعه یافته‌اند و هم قیمت آن هستند.
تتر تتر نوعی استیبل کوین برپایه دلار آمریکا است. قیمت آن براساس یک دلار دارد و ستد می‌گردد.
وایت پیپر سندی به صورت پی دی اف است که در آن ساختار و مشخصات هر کدام از ارزهای دیجیتال در زمان معرفی ذکر می‌شود.
ماینر ماینر اصطلاحی است که به استخراج کننده رمزارز گفته می‌شود.
ماینینگ یا استخراج بیت کوین ماینینگ همان استخراج رمزارز است که به تولید ارزهای دیجیتال جدید توسط برخی فعالیت‌های کامیپوتری گفته می‌شود.
استخر استخراج فضای نرم افزاری که در آن ماینرهای زیادی، ماینینگ‌های خود را جهت حل راحتر معاملات ارزهای دیجیتال هماهنگ می‌کنند.
غیرمتمرکز غیرمتمرکز یعنی داده‌ها و اطلاعات بدون ثبت در هیچ ارگان و نهادی، به صورت همگانی در دسترس تمامی اعضا قرار دارد.
کیف پول دیجیتال کیف پول دیجیتال نرم افزاری به‌منظور نگه داری رمزارزها می‌باشد.
صرافی ارز دیجیتال صرافی‌های ارز دیجیتال امکان خرید و فروش بیت کوین و دیگر رمزارزها را برای کاربران فراهم می‌کند.
ارز فیات به اسکناس یا پول واقعی بدون پشتیبان ارز فیات گفته می‌شود.
الگوریتم اجماع در میان کاربران اطلاعات در شبکه یک رمزارز توسط ساختاری به نام الگوریتم اجماع به توافق می‌رسند.
فورک رمزارزهایی که انشعابی از دیگر ارزهای دیجیتال هستند، فورک گفته می‌شوند.
مارکت گپ به ارزش بازار هر ارز دیجیتال اصطلاحا مارکت گپ می‌گویند.
ICO عرضه اولیه ارزهای دیجیتال را ICO می‌گویند.
هولد یا هودل به نگهداری و ذخیره‌سازی طولانی مدت رمزارز گفته می‌شود.
بازار گاوی به بازار صعودی ارزهای دیجیتال اصطلاحا بازار گاوی گفته می‌شود.
بازار خرسی به بازار نزولی ارزهای دیجیتال اصطلاحا بازار خرسی گفته می‌شود.
نهنگ سرمایه‌گذاران بسیار بزرگ ارزهای دیجیتال را اصطلاحا نهنگ می‌گویند.
پامپ و دامپ بالا و پایین زیاد یک ارز دیجیتال در طول روز را پامپ و دامپ می‌گویند که اغلب توسط نهنگ‌ها ایجاد می‌گردد.
معاملات اسپات به معاملات مستقیم ارزهای دیجیتال معاملات اسپات می‌گویند.
معاملات فیوچرز به خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق اهرم یا لوریج، معاملات فیوچرز گفته می‌شود.
ترید در ارز دیجیتال ترید به معنای خرید و فروش رمزارز است. اغلب خرید و فروش‌ها و نوسان‌گیری‌ها در مدت زمان کم ترید نام دارد.
تریدر ارز دیجیتال تریدر به شخصی گفته می‌شود که در بازار رمزارزها ترید می‌کند.
استیکینگ این مفهوم به معنای اختصاص رمزارزها به یک شبکه بلاکچین مبتنی بر اثبات سهام جهت دریافت پاداش است.
ارز دیجیتال چیست

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال (Digital currency)، نوعی پول مجازی، غیرمتمرکز، رمزنگاری شده و مبتنی بر فناوری بلاکچین می‌باشد. از اصلی‌ترین ویژگی‌های ارزهای دیجیتال می‌توان به عدم صدور آن‌ها بوسیله هیچ مرجع مرکزی اشاره کرد؛ که بدین ترتیب دولت‌ها در حفظ و مدیریت آن‌ها دخالتی نخواهند داشت.

ارزهای دیجیتال به صورت رسمی در سال 2008 با پیدایش بیت کوین کار خود را شروع کردند. امروزه بیشتر از 5000 رمزارز مختلف در بازار در گردش هستند که بیت کوین و اتریوم دو نمونه از نام آشناترین آن‌ها هستند.

کریپتوکارنسی‌ها بیشتر از یک دهه است که به دنیای ما گام گذاشته و هر ساله افراد بیشتری را به سوی خود جذب می‌کند.

در واقع می‌توان گفت ارزهای دیجیتال نوعی پول به حساب می‌آیند که بدون محدودیت‌های فیزیکی امکان مصرف به صورت جهانی دارند. این ارزها بر پایه اینترنت در دسترس افراد قرار دارند و به عنوان پول مجازی نیز از آن‌ها یاد می‌شود.

این رمزارزها را می‌توان آینده‌ای جهت رد و بدل‌های معاملاتی و مالی در حالت عام درنظر گرفت. بسیاری از افراد ارزهای دیجیتال را نظیر دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری نظیر فلزات گران‌بها و بورس و … روشی کوتاه به‌منظور رسیدن به سودهای فراوان می‌دانند. بااین‌حال بهتر است بدانید ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده مبتنی بر سیستمی می‌باشند که برطبق آن امکان پرداخت ایمن به صورت آنلاین فراهم آورده شده است؛

از این‌رو شما می‌توانید برای استفاده از خدمات و خرید کالا نیز از انواع ارزهای دیجیتال بهره بگیرید. بعلاوه اینکه تمامی معاملات ارزهای دیجیتال بوسیله قدرت محاسباتی بالا تایید گردیده و هزینه معاملاتی در آن نسبت به دیگر روش‌های سنتی بسیار کم است.

تفاوت ارز دیجیتال و ارزهای معمولی

تفاوت ارز دیجیتال و ارزهای معمولی

در میان ارزهای معمولی که در دنیای ما مصرف می‌گردد و ارزهای دیجیتال تفاوت‌های خاصی وجود دارد که آگاهی از آن‌ها برای آموزش ارز دیجیتال ضروری است. برای نمونه یکی از تفاوت این ارزها با ارزهای معمولی برگشت‌ناپذیر بودن آن‌هاست. به صورتی که اگر در زمان انتقال ارز دیجیتال، رمز ارز را به حسابی اشتباه منتقل کنید، آن مبلغ را از دست رفته بدانید؛ زیرا در سیستم غیرمتمرکز ارز دیجیتال امکان پیگیری و بازگرداندن ارز با شناسایی آن وجود ندارد. این درحالیست که در ارزهای معمولی در صورت واریز اشتباه، امکان بازگرداندن آن با پیگیری و بررسی بانک امکان پذیر است.

از دیگر تفاوت‌های ارزهای معمولی و ارز دیجیتال می‌توان به قابل شناسایی بودن و نبودن آن‌ها اشاره نمود. در حساب کاربری افراد فعال در حوزه ارز دیجیتال از آن‌ها هیچگونه درخواستی مبنی بر وارد کردن اطلاعات شخصی نمی‌شود؛ درحالیکه در حساب‌های بانکی برای ارز معمولی، فرد باید اطلاعات شخصی خود را در اختیار بانک موردنظر قرار دهد. در ادامه آموزش ارز دیجیتال رایگان دیگر مزایا و معایب ارزهای دیجیتال را در بیان تفاوتشان با ارزهای معمولی اشاره خواهم نمود.

بازار ارز دیجیتال از گذشته و پیدایش بیت کوین تاکنون

بازار ارز دیجیتال از گذشته و پیدایش بیت کوین تاکنون

در سال 2008 فرد یا گروهی از افراد با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو برای اولین بار رمزارزی به نام بیت کوین طراحی کردند. قبل از آن هنوز واژه ارز دیجیتال معنایی نداشت و قیمت بیت کوین نیز در آن سال حدودا 0.5 دلار بود.

کاربران می‌توانستند در آن زمان به آسانی تعداد زیادی از این رمز ارز را تهیه نمایند. حتی بازی‌هایی نیز طراحی شدند که در ازای انجام کارهای خاصی به افراد مقداری بیت کوین هدیه می‌دادند. از این‌رو به تدریج با گذشت کمتر از یک دهه شاهد گسترش بیشتر بیت کوین و پیدایش رمز ارزهای بیشتری شدیم. بیت کوین از سال 2011 به بعد توانست رشد چشمگیری کرده و به یکی از روش‌های پرداخت شرکت‌ها نیز تبدیل شود. این رمز ارز یک تکنولوژی متن باز (Open Source) است که هیچ کنترل‌کننده و مالکی ندارد و هرکس می‌تواند آن را ویرایش کرده و در توسعه و بهبود آن شرکت کند.

بیت کوین امروزه به یکی از محبوب‌ترین و باارزش‌ترین رمز ارزها تبدیل شده است. بعد از بیت کوین، تیم‌های توسعه‌دهنده زیادی برای ایجاد ارز دیجیتال خود و ارائه آن به بازار تشکیل شدند. اصولا تمامی ارزهای دیجیتالی که پس از بیت کوین وارد بازار شدند، هدفشان کنار زدن بیت کوین بود.

اتریوم یکی از مشهوترین رمزارزهای معرفی شده بعد از بیت کوین بود که درحال حاضر نیز بیشترین قیمت را بعد از بیت کوین دارد. با توجه به رشد و گسترش ارزهای دیجیتال، افراد فراوانی تصمیم به سرمایه‌گذاری در بازارکریپتوکارنسی گرفتند. اگر شما هم جزو این افراد هستید بهتر است برای جلوگیری از ضرر در این بازار، ابتدا آموزش ارز دیجیتال صفر تا صد را دیده باشید.

بلاکچین در آموزش ارز دیجیتال رایگان

بلاکچین چیست؟

بلاکچین (Blockchain) متشکل از دو کلمه بلاک (Block) و چین (Chain) است. از لحاظ لغوی بلاکچین به معنای زنجیره بلاک می‌باشد؛ هنگامی که از زنجیره بلاک حرف می‌زنیم منظور زنجیره‌هایی از اطلاعات دیجیتالی است که هر بلاک این اطلاعات را در خود ذخیره می‌کند. در واقع هر بلاک در این زنجیره سوابق معاملاتی نظیر تاریخ، مبلغ خرید، زمان و اطلاعات فروشندگان و خریداران را ذخیره می‌نماید.

در بیانی دیگر بلاکچین نوعی سیستم ثبت داده‌ها و اطلاعات یا دفتر کل توزیع شده، غیرمتمرکز و اشتراکی است. این شبکه امکان هک و دستکاری یا حذف اطلاعات ثبت شده را از بین می‌برد. شما می‌توانید در معاملات از نامی مستعار استفاده کرده و خریدتان را بدون اطلاعات هویتی و با امضای دیجیتال منحصر بفرد به انجام برسانید.

بلاک‌ها بعد از ذخیره‌سازی اطلاعات، به شکل زنجیره‌ای به یکدیگر متصل می‌شوند و زنجیره بلاکچین را تشکیل می‌دهند. هریک از این بلاک‌ها دارای هش مخصوصی هستند که این هش‌ها دارای رشته متنی متشکل از توابع ریاضی می‌باشند. هش در سیستم از تقلب جلوگیری می‌کند.

اطلاعات بلاکچین در سروری خاص نگهداری نمی‌شود، بلکه هر سیستمی که به شبکه اتصال میابد، می‌تواند نسخه‌ای از اطلاعات را دریافت کند. هر رایانه‌ای که به شبکه متصل شده و نسخه‌ای از بلاکچین‌ها را دریافت می‌کند، نود گفته می‌شود.

شناخت انواع دسته بندی ارز در آموزش ارز دیجیتال

شناخت انواع دسته بندی ارز در آموزش ارز دیجیتال

در آموزش ارز دیجیتال در ابتدا باید با دسته‌بندی انواع ارز دیجیتال آشنا شوید. این دسته بندی براساس نوع کاربرد رمز ارزها ایجاد شده است؛

ارز دیجیتال پرداختی در آموزش ارز دیجیتال

ارز دیجیتال پرداختی

این رمزارزها به منظور جایگزینی با پول واقعی ایجاد شده‌اند. از این ارزهای دیجیتال برای پرداخت قیمت محصولات در معاملات استفاده می‌شود. برخی از معروف‌ترین رمزارزهای پرداختی شامل استلار، ریپل، زی کش و .. هستند.

رمز ارز صرافی در آموزش صفر تا صد ارز دیجیتال

رمزارز صرافی

صرافی‌های معروف و شناخته شده رمزارزی مخصوص بخود دارند. کاربران با استفاده از این ارز دیجیتال اختصاصی می‌توانند معاملاتشان را با کارمزد کمتری انجام دهند. بایننس کوین یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال صرافی به شمار می‌رود.

ارز دیجیتال مالی در دوره صفر تا صد اموزش ارز دیجیتال

ارز دیجیتال مالی

این ارزهای دیجیتال به منظور وام دادن و کاهش کارمزد صرافی بکار می‌روند. افرادی که سرمایه کافی ندارند با استفاده از این ارزهای دیجیتال می‌توانند باعث افزایش سرمایه خود گردند. یونی سوآب، کرو، کاوا و کامپوند از نمونه‌های رمزارزهای مالی هستند.

شناخت ارز دیجیتال زیرساختی در آموزش ارز دیجیتال

ارز دیجیتال زیرساختی

این رمزارزها به سبب دارا بودن یک شبکه بلاکچین بسیار قدرتمند به‌منظور پرداخت کارمزد تراکنش‌ها میان دیگر رمزارزها توسعه یافته‌اند. برای این دست از ارزهای دیجیتال زیرساخت بسیار بزرگی لازم است. اتریوم یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال زیرساختی به شمار می‌رود. از دیگر ارزهای دیجیتال زیرساختی می‌توان به ایاس، کاردانو، دات، سولانو، ترون، الگورند، ویوز و .. اشاره کرد.

شناخت رمز ارزهای خدماتی در آموزش ارز دیجیتال

رمزارزهای خدماتی

ارزهای دیجیتال خدماتی به‌منظور استفاده کاربران از بلاکچین رمزارزهای خدماتی جهت برطرف کردن مشکلاتشان می‌باشد. از مهم‌ترین ارزهای خدماتی می‌توان به فایل کوین، چین لینک، استورج و سیا کوین اشاره کرد.

شناخت ارزهای سرگرمی در آموزش ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال رسانه و سرگرمی

رمزارزهای سرگرمی اغلب در بازی‌های کامپیوتری و شرط بندی یا در شبکه‌های مجازی بکار می‌روند. برخی از این رمزارزها شامل فلو، بت، آدیوس، چیلیز هستند.

انواع کوین و توکن‌های ارز دیجیتال

انواع کوین و توکن‌های ارز دیجیتال

براساس آنچه در قسمت اول آموزش ارز دیجیتال رایگان اشاره کردیم، کوین‌های رمزارزهایی هستند که دارای بلاکچین اختصاصی می‌باشند. این مورد سبب شده است تا کوین‌ها به رمزارز دیگری وابسته نباشند. در زیر به برخی از مهم‌ترین کوین‌ها اشاره می‌کنم:

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم

کاردانو

کاردانو

ریپل

ریپل

بیت کوین کش

بیت کوین کش

لایت کوین

لایت کوین

سولانا

سولانا

برخلاف کوین‌ها، توکن‌ها بلاکچین اختصاصی ندارند و روی بلاکچین دیگر رمزارزها پیاده‌سازی می‌شوند. برخی از مهم‌ترین توکن‌ها شامل موارد زیر است:

تتر (usdt)

تتر

دای و بت (dai-bat)

دای و بت

چین لینک

چین لینک

اغلب رمزارزهای موجود که روز به روز نیز بر تعداد آن‌ها اضافه می‌شود، توکن هستند. اتریوم یکی از معروف‌ترین شبکه بلاکچینی است که پذیرای رمزارزهای توکن می‌باشد.

احتمال تبدیل یک توکن به کوین در آینده زیاد است. در بازار و تجارت از توکن‌ها استفاده فراوانی می‌شود. در این راستا باید توجه شود که افراد در دام توکن‌های شت کوینی گرفتار نشوند. برخی از توکن‌های شت کوینی هستند و ارزش و هدفی ندارند. ایجاد یک توکن در بلاکچین کار چندان دشواری نیست و هر شخصی می‌تواند در 2 ساعت توکنی جدید ایجاد کند و از افراد نا آگاه بدین واسطه سودجویی کند.

مزایای ارز دیجیتال

مزایای ارزهای دیجیتال

بیان ویژگی‌های رمزارزها با توجه به تنوع و فراوانی‌ آن‌ها براساس ساختار و شرایط هر یک امری دشوار است. اما در حالت کلی در این بخش از آموزش ارز دیجیتال به برخی از مزایای رمزارزها اشاره می‌کنم:

غیر متمرکز بودن ارز دیجیتال

غیرمتمرکز بودن

رمزارزها به هیچ نهاد یا ارگان و سازمانی متکی نیستند و هیچ دفتر مرکزی نیز ندارند.

کارمزد کم ارز دیجیتال

کارمزد کم

کارمزد نقل و انتقالات و انجام معاملات در اغلب شبکه‌های ارز دیجیتال به نسبت بانک‌های سنتی خیلی کمتر می‌باشد.

عدم امکان تقلب در ارز دیجیتال

عدم امکان تقلب

از اصلی‌ترین ویژگی‌های رمزارزها، عدم امکان تقلب در تراکنش‌ها می‌باشد. البته این ویژگی تنها شامل رمزارزهای معتبر می‌شود و شت کوین‌ها و میم کوین‌ها در این دسته قرار نمی‌گیرند.

عدم نیاز به احراز هویت ارز دیجیتال

عدم نیاز به احراز هویت

کاربران در بازار کریپتوکارنسی بدون شناسایی توسط دیگر افراد می‌توانند نسبت به خرید و فروش ارزهای دیجیتال اقدام کنند. نام هیچ فرد به عنوان خریداری در هیچ کجا ثبت نمی‌گردد. امنیت بلاکچین سبب عدم نفوذ افراد به حریم خصوصی فرد سرمایه‌گذار می‌شود.

انجام سریع مبادلات و نقل و انتقالات با ارز دیجیتال

انجام سریع مبادلات و نقل و انتقالات

یکی از ویژگی‌هایی که رمزارزها باید داشته باشند، بالا بودن سرعت انجام معاملات است. این مزیت سبب شده شما در طول روز قادر به انجام هزاران تراکنش باشید. هکچنین سرعت بالای تراکنش‌ها سبب شده تا معامله‌گران نسبت به آینده آن‌ها امیدوار شوند و آن‌ها را به عنوان جایگزین پول در نظر بگیرند.

امنیت بالا ارز دیجیتال

امنیت بالا

ارزهای معتبر از بهترین بانک‌های جهان نیز امنیت بالاتری دارند. زیرا تمامی تراکنش‌ها و اطلاعات موجود در آن‌ها به صورت رمزنگاری شده است. از این رو اطلاعات حتی برای کاربران نیز ناشناخته می‌باشد.

