Skip to main content

کتاب بیست مغلطه اقتصادی اثر تیم ورستال

مشخصات کتاب 20 مغلطه اقتصادی

کتاب بیست مغلطه اقتصادی اثر تیم ورستال

در کتاب بیست مغلطه اقتصادی اثر تیم ورستال، به بسیاری از باورهای مردم اشاره دارد که از دیدگاه علم اقتصاد و براساس رفتار واقعی انسان‎‌ها نادرست هستند. در واقع این کتاب به باورهایی از مردم پرداخته است که معتقدند مو لای درز آن‌ها نمی‌رود؛ در حالیکه این باورها اشتباه است. تیم ورستال در کتاب بیست مغلطه اقتصادی مغلطه‌هایی از مردم را شرح داده که به اشتباه گمان می‌کنند توصیف رفتار انسان‌ها در شرایط کمیابی منابع است. کتاب 20 مغلطه اقتصادی حاوی کلیشه‌های متداول در حوزه اقتصاد است و سعی می‌کند ذهن‌ها را به بازاندیشی این کلیشه‌ها قانع نماید.

فهرست کتاب بیست مغلطه اقتصادی

درباره نویسنده بیست مغلطه اقتصادی

تیم ورستال نویسنده کتاب 20 مغلطه اقتصادی، متولد مارس 1963 است. او وبلاگ نویس بریتانیایی، نویسنده و عضو ارشد موسسه آدام اسمیت انگلستان می‌باشد که در مدرسه اقتصاد لندن تحصیلات خود را گذرانده بود. موضوعات متون تیم ورستال درمورد محیط‌زیست‌گرایی و اقتصاد بخصوص مالیات شرکت‌ها بوده و در مطبوعات تجاری نیز انتشار یافته است. وبلاگ او در سال 2010 توانست به عنوان یکی از 100 وبلاگ سیاسی برتر بریتانیا بوسیله Total Politics فهرست شود.

تیم ورستال در کتاب 20 مغلطه اقتصادی تلاش کرده تا با زبانی ساده و بدون پیچیدگی‌های معمول متون اقتصادی به 20 مغلطه متداول بپردازد؛ مغلطه‌هایی که حتی برای افراد آشنا با علم اقتصاد نیز جالب است.

تیم ورستال نویسنده کتاب 20 مغلطه اقتصادی

درباره مترجم 20 مغلطه اقتصادی

مترجم کتاب 20 مغلطه اقتصادی، امیرحسین خالقی متولد 17 مهر 1359 است. وی در شهر اصفهان متولد شد و تحصیلات خود را در رشته ریاضی فیزیک تا مقطع متوسطه در این شهر ادامه داد. او در سال 1377 در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه امیرکبیر تحصیلات دانشگاهی خود را شروع کرد. پس از دوره فارغ التحصیلی به سبب علاقه به مباحث مدیریتی و علوم انسانی به ادامه تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی، مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بازرگانی مشغول شد. وی در سال 1387 توانست در مقطع دکتری در رشته مدیریت دولتی، گرایش سیاست‌گذاری عمومی پذیرش شود. تغییر جهت در روند تحصیلی هرچه بیشتر او را به سمت علایق شخصی در زمینه مطالعاتی نزدیک نمود.

امیرحسین خالقی مترجم کتاب 20 مغلطه اقتصادی، همزمان با تحصیل در مقطع دکتری، اقدام به تدریس دروس مختلف در دانشکده ی مدیریت دانشگاه تهران نمود. رساله ی دکتری او با عنوان حلیل گفتمانی امر اخلاقی در سیاستگذاری حکومت الکترونیک ایران ارائه شد. این فرد تابحال مقالات مختلفی را در حیطه علوم اجتماعی، مدیریت و … به چاپ رسانده است. همچنین دو کتاب با عنوان‌های “پیچیدگی و مدیریت؛ نگرش سیستمی را فراموش کن” و “سازمان ها، هویت و تصویر”را ترجمه نموده است. او در کنار نخبگان حوزه ی مدیریت، در تالیف دو جلد از مجموعه کتاب های مدیریت ایران به تشریح مبانی حکومت الکترونیک پرداخته است.

گفتنی است که امیر حسین خالقی در کنار همکاری با سازمان‌ها و موسسات متعددی در زمینه‌های مشاوره و آموزش به تدریس دروس مدیریتی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نیز مشغول می‌باشد. همچنین کتاب‌های دیگری نیز در موضوعات سازمان و مدیریت در دست انتشار دارد.

دکتر امیرحسین خالقی مترجم کتاب بیست مغلطه اقتصادی