Skip to main content

فهرست مطلب

  14 دقیقه وقت می برد

English فارسی Türkçe (Turkish)

سبدگردانی ارز دیجیتال (Portfolio Management)

سبدگردانی ارز دیجیتال (Portfolio Management) فرآیندی است که طی آن مدیریت پرتفوی ارزهای دیجیتال شما توسط فرد یا افرادی متخصص انجام می‌شود. درواقع پرتفوی گردانی ارز دیجیتال یک روش غیرمستقیم سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است که برای افرادی که زمان و تخصص کافی برای سرمایه‌گذاری مستقیم را ندارند، مناسب است. این افراد با پرداخت هزینه سبدگردانی ارز دیجیتال، مدیریت سرمایه خود را به شرکت های سبدگردان و یا افراد مدعی تخصص در شغل سبدگردانی می‌دهند. درصورت صدور اجازه به سرویس سبدگردانی ارز دیجیتال و شرکت های سبدگردان فارکس، باید حتما مجوز سبدگردانی ارز دیجیتال این شرکت‌ها را بررسی کرده و اقدام به بستن نمونه قرارداد سبدگردانی ارز دیجیتال نمایید تا دچار معایب سبدگردانی نشوید.

در بیان معایب سبدگردانی پیشنهاد می‌کنم که سرمایه‌گذران و فعالان حاضر در بازار کریپتوکارنسی از اعتماد کردن به افراد مدعی خودداری کنند. همچنین بر دوستان جوان توصیه مبنتی بر عدم تقبل وجه سرمایه از سوی افراد دیگر را دارم. سرمایه گذران نباید به ادعای برخی افراد مبنی بر افزایش سرمایه با ورود به بازار اعتماد کنند و از در اختیار گذاشتن سرمایه خود به این افراد خودداری کنند. با توجه به ریسک بالای بازار سرمایه و وجود کلاهبرداران فراوان در این حوزه باید در زمان ورود به این بازار دقت و دانش زیادی داشت.

سبدگردانی ارز دیجیتال (Portfolio Management)

سبدگردانی ارز دیجیتال (Portfolio Management) چیست؟

بسیاری از افراد در آغاز تصمیم به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با اصطلاحاتی نظیر سرویس سبدگردانی ارز دیجیتال و شغل سبدگردانی روبرو می‌شوند. سبدگردانی ارز دیجیتال نوعی سرویس مدیریت سرمایه است که طی آن فردی مدعی به داشتن تجربه و تخصص مسئولیت مدیریت سبد ارز دیجیتال (Portfolio) یک سرمایه‌گذار را بر عهده می‌گیرد. این شخص و یا شرکت های سبدگردان فارکس با استفاده از تجربه و دانش خود، سعی می‌کنند با انجام معاملات مناسب، افزایش سودآوری سبد سرمایه‌گذاری را ممکن سازند.

سبدگردانی ارز دیجیتال می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذرانی باشد که تجربه و دانش کافی برای ورود به بازارکریپتوکارنسی را ندارند و می‌خواهند به طور مستمر از سرمایه خود سودآوری داشته باشند. شخص سبدگردان یا شرکت های سبدگردان فارکس با بررسی دقیق بازار و شناسایی ارزهایی باپتانسیل سرمایه‌گذاری، سبد ارز دیجیتال (Portfolio) متناسب با اهداف و ریسک‌پذیری فرد سرمایه‌گذار تشکیل می‌دهد. اما با توجه به رواج کلاهبرداری با سبد گردانی ارز دیجیتال افراد را از اینکار منع می‌نمایم. چراکه بسیاری از افراد مدعی با مدیریت سبد ارز دیجیتال شما موجب از دست رفتن سرمایه شما خواهند شد.

پرتفوی یا سبد ارز دیجیتال

پرتفوی یا سبد ارز دیجیتال (Portfolio) چیست؟

سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال مجموعه‌ای از دارایی‌های دیجیتال در اختیار تاجران و سرمایه‌گذران است. بهترین سبد ارز دیجیتال دارای تنوعی از دارایی‌ها نظیر ارزهای برجسته بازار، شت‌کوین‌ها، توکن‌ها می‌باشد. درواقع یکی از اصول مهم در مدیریت سبد، تنوع دادن به آن برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری است. هدف ایجاد سبد ارز دیجیتال، مینیمم کردن اثر نوسانات بازار است؛ چراکه هر دارایی به نحوی به اتفاقات و رویدادهای بازار واکنش نشان می‌دهد. شروع سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با خریداری ارزهای برتر نظیر بیت کوین و اتریوم آغاز می‌شود. اما به مرور زمان بعضی سرمایه‌گذران به دنبال ارزهایی با حجم معاملات بالا یا شت‌کوین‌ها که رشد نسبتا بالایی داشتند، می‌روند.

آنچه در ایجاد سبد ارز دیجیتال مهم است، تشکیل سبدی با ریسک سرمایه‌گذاری کمتر می‌باشد. برخی از افراد تصمیم به سپردن مدیریت سبد ارز دیجیتال خود به فرد یا افرادی متخصص می‌کنند تا بدون بواسطه دانش و تجربه این افراد سوددهی بالایی را تجربه کنند. اما باتوجه به معایب سبدگردانی، بهتر است تا این کار را انجام ندهید.

انواع مدیریت سرمایه

برای دریافت بازدهی بالا از سرویس سبدگردانی ارز دیجیتال بهتر است با انواع مدیریت سرمایه آشنا باشید تا بتوانید استراتژی مناسب مدیریت سرمایه را انتخاب نمایید. در ادامه به انواع مدیریت سرمایه خواهیم پرداخت:

مدیرت سرمایه فعال

عملکرد سرمایه‌گردان‌ها در نوع مدیریت سرمایه فعال به این شکل است که گروهی از مدیران به صورت فعال اقدام به نظارت روی انواع سرمایه‌گذاری‌ها و عامل‌های موثر بر آن‌ها می‌کنند. اصولا در پورتفوی فعال شخصی به عنوان مدیر سبدگردانی انتخاب و تیم را در جهت نظارت مداوم سبدسرمایه اداره می‌کند. مدیر سبدگردانی باید قابلیت‌ها و ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

با اجرای مدیریت سرمایه کاربردی به طور فعال توسط این افراد، ضریب خطا پایین آمده و احتمال موفقیت بیشتر می‌شود. مدیران سرمایه‌گذرای با توجه به جنبه‌های مختلف باز، کارآمدترین استراتژی‌های سرمایه‌گذاری را اجرایی می‌کنند. این افراد بدین منظور موارد زیر را درنظر می‌گیرند:

مدیریت سرمایه غیرفعال

در مدیریت سرمایه غیرفعال با توجه به شرایط و روند فعلی بازار در قسمت‌های مختلف سرمایه‌گذاری انجام می‌شود. درواقع در این نوع مدیریت به همان بررسی ابتدایی اکتفا می‌شود و دیگر به صورت مداوم موارد مختلفی که در مدیریت سرمایه فعال بررسی می‌شد، مدنظر قرار نمی‌گیرد. در این روش مدیریت پورتفوی با اتخاذ یک استراتژی سرمایه‌گذاری بلند مدت انجام شده و با اعتماد به تصمیمات اولیه، پیگیری مداوم رها می‌شود.

مدیریت سبد اختیاری (Discretionary Portfolio management)

منظور از این نوع مدیریت پورتفوی آن است که در سبدگردانی ارز دیجیتال شخصی به نظرات یک مدیر باتجربه و حرفه‌ای که به عنوان پربازده‌ترین سبدگردان معرفی می‌شود، اعتماد نمایید. در این روش پورتفوی گردانی، شما با اعتماد به فردی حرفه‌ای، سبد ارز دیجیتال خود را باتوجه به نظرات او مدیریت و تقسیم‌بندی می‌کنید. معمولا برای استفاده از این روش افراد به شرکت‌های خاص ارائه دهنده این خدمات، مراجعه می‌کنند و سرمایه خود را در اختیار این شرکت‌ها می‌گذارند. در این روش بازدهی سبدگردان یا مدیر پرتفوی به توانایی‌ها او وابسته است و این شخص باید دارای مهارت‌های زیر باشد:

مدیریت سبد غیراختیاری (Non-Discretionary Portfolio management)

در این نوع مدیریت سرمایه، افراد می‌توانند مشارکت بیشتری در سبدگردانی ارز دیجیتال خود داشته باشند. روش سبدگردانی غیراختیاری، شخص یا شرکتی که برای دریافت مشاوره توسط شما انتخاب شده است، پیشنهادات خود را به شما ارائه می‌کند و شما هستید که تصمیم می‌گیرید چگونه عمل کرده و سرمایه‌گذاری نمایید.

بنابراین در این نوع پورتفوی گردانی ارز دیجیتال، سرمایه شما در اختیار شرکت‌ها و اشخاص دیگر قرار نمی‌گیرد و صرفا شما از این افراد مشاوره دریافت می‌کنید. هر فرد براساس مشاوره دریافتی، سبدگردانی ارز دیجیتال شخصی خود را برنامه‌ریزی خواهد کرد.

ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال

در صورت ایجاد تنوع در سبد سرمایه‌گذاری، ضرر در یک دارایی بوسیله سود در دارایی دیگر جبران خواهد شد. درواقع تنوع در سبد دارایی موجب ثبات پرتفوی شما می‌شود. معمولا تمام معامله‌گران و سرمایه‌گذران ارز دیجیتال، نگرش‌ها و استراتژی‌های خود را در ایجاد سبد ارز دیجیتال معتبر می‌دانند. با این حال بعضی اصول مهم و کلی وجود دارد که معمولا در تصمیم‌گیریشان بکار می‌برند:

تنوع دارایی‌ها

در ایجاد پرتفوی ارز دیجیتال، باید دارایی‌هایی با ریسک‌های متفاوت از قبیل ریسک کم، بالا و متوسط را به تعادل درآورد. این به منظور اختصاص وزن‌های مناسب به هر یک از دارایی‌ها در سبد ارز دیجیتال شماست. هدف سرمایه‌گذاری و میزان ریسک‌پذیری شما مشخص کننده انتخاب این وزن‌هاست.

توجه به استیبل کوین‌ها

اختصاص قسمتی از سرمایه به استیبل کوین‌ها یکی از مهم‌ترین اصول مدیریت پرتفوی ارز دیجیتال می‌باشد. وجود این نوع ارزهای دیجیتال در سبد به تامین نقدینگی سبد کمک می‌کند و آن را در برابر نوسانات شدید بازار محافظت می‌نماید.

جلوگیری از آسیب به تعادل

درصورتی که جدیدا سود خوبی از یک دارایی کسب کرده‌اید، اختصاص مجدد سرمایه به آن دارایی به تنهایی توصیه نمی‌شود. معمولا وجود دارایی‌های مختلف در سبد ارز دیجیتال همیشه مفید بوده و جلوی نامتعادل شدن آن را می‌گیرد.

متعادل سازی دوره‌ای

باتوجه به عدم ثبات در بازارهای ارز دیجیتال، متعادل‌سازی دوره‌ای پرتفوی در مرور زمان دارای اهمیت است. این به معنای تعداد دارایی‌های مختلف و تعداد مناسب تغییرات در سبد شما می‌باشد.

ایجاد بهترین سبد ارز دیجیتال

در ادامه به بعضی از شاخص‌های قابل توجهی که در انتخاب دارایی برای ساخت یک پرتفوی مناسب شما را راهنمایی می‌کند، خواهیم پرداخت:

ارزش بازار

آنچه نشان‌دهنده تاثیر و اهمیت یک ارز در بازار است، ارزش بازار یک رمز ارز نسبت به کل ارزهای دیجیتال بازار می‌باشد. برای نمونه بیت کوین که سهم قابل توجهی از ارزش بازار را تشکیل می‌دهد، مثالی از تسلط بر بازار است. ارزهایی با ارزش بازار کم احتمال دارد در مقابل نوسانات بازار ارز دیجیتال از دچار تضییع شوند.

کاربرد

در زمان انتخاب رمزارزها برای ساخت سبد ارز دیجیتال، باید به کاربردها و اهداف آینده آن‌ها توجه شود. برای مثال اتریوم توسط اکوسیستم خود این اجازه را به پروژه‌های غیرمتمرکز می‌دهد که روی زیرساخت بلاکچین آن ایجاد گردند.

حجم معاملات

برای ساخت بهترین سبد ارز دیجیتال و انتخاب بهترین رمزارزها، باید تعداد تراکنش‌های روزانه و حجم معاملات را بررسی نمایید.

اخبار و احساسات بازار

اخبار مرتبط با رفتار بازار و رمزارزها می‌توانند تاثیر قابل توجهی بر تصمیمات سرمایه‌گذران داشته باشند.

توسعه مستدام

از اهمیت فناوری پشت هر ارز دیجیتال به‌منظور تحقق اهداف آن ارز در دراز مدت اطمینان حاصل نماید.

مزایای سبدگردانی ارز دیجیتال

در زیر به برخی از مزایای سرویس سبدگردانی ارز دیجیتال توسط افراد متخصص و شرکت های سبدگردان فارکس اشاره می‌کنیم:

افزایش سودآوری

سبدگردانان با تجربه و دانش خود، معاملاتی انجام می‌دهند که سبب افزایش سودآوری سبد سرمایه‌گذاری می‌شوند.

کاهش ریسک

سبدگردانی ارز دیجیتال به سرمایه‌گذار کمک می‌کند تا با تنوع در سبد سرمایه‌گذاری ریسک آن را کاهش دهند. درواقع با داشتن سبد ارز دیجیتال متنوع، سرمایه‌گذار در مقابل نوسانات قیمتی یک ارز خاص آسیب‌پذیر نخواهد بود.

دسترسی به فرصت سرمایه گذاری جدید

سبدگردانان به سبب ارتباط گسترده‌ی خود با بازار، این امکان را دارند که به فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید دسترسی داشته باشند. این دست از فرصت‌ها ممکن است برای سرمایه‌گذران خرده پا و بی تجربه در دسترس نباشد.

صرفه جویی در انرژی و زمان

با سپردن سبد پرتفوی ارز دیجیتال خود به سبدگردان‌ها، در انرژی و زمان شما صرفه‌جویی می‌شود و دیگر نیازی به تحلیل رفتار بازار و مطالعه نخواهید داشت. این افراد به صورت مداوم بازار را زیرنظر داشته و بهترین زمان را برای انجام معاملات انتخاب می‌کنند.

معایب سبدگردانی ارز دیجیتال

علاوه‌بر مزایای ذکر شده درباره سبدگردانی ارز دیجیتال، معایبی نیز وجود دارد که توجه به آن برای افرادی که تصمیم به اینکار دارند ضروری است. تاکید بنده این است که از سپردن سرمایه خود به سبدگردانان خودداری کنید.

چراکه بسیاری از افراد مدعی ممکن است موجب از دست رفتن وجه سرمایه شما شوند. از طرفی افراد جوان نیز از تقبل سرمایه دیگران برای سودآوری آن‌ها پرهیز کنند. درصورت لزوم اینکار بهتر است حتما قرار دادی تنطیم شود تا افراد مسئولیت اعمالشان را در سود و زیان برعهده بگیرند.

تقلب

برخی از شرکت های سبدگردان فارکس و افراد مدعی کلاهبردارند. این افراد و شرکت‌ها با جذب سرمایه از افراد، اقدام به سرقت و کلاهبرداری از آن‌ها می‌کنند.

هزینه سبدگردانی ارز دیجیتال

سبدگردانی ارز دیجیتال با پرداخت هزینه از سوی سرمایه‌گذران انجام می‌شود. هزینه سبدگردانی ارز دیجیتال می‌تواند شامل درصدی از ارزش دارایی‌های تحت مدیریت و یا هزینه‌ای ثابت باشد.

عدم شفافیت

برخی از افراد و شرکت‌های مدعی سبدگردانی ارز دیجیتال، عملکرد خود را به صورت شفاف به سرمایه‌گذران گزارش نمی‌دهند. این امر اتخاذ تصمیم ادامه همکاری و ارزیابی عملکرد سبدگردان یا مدیر پرتفوی را برای سرمایه‌گذران دشوار می‌سازد.

ریسک

سبدگردانی ارز دیجیتال همانند هر سرمایه‌گذاری دیگری با ریسک زیادی همراه است. درواقع این کار تضمین‌کننده سودآوری همیشگی سرمایه‌گذاری شما نخواهد بود.

پیش بینی نادرست

در مدیریت پرتفوی ارز دیجیتال از داده‌های تاریخی به‌منظور ارزیابی بازده استفاده می‌شود که در برخی مواقع ممکن است این داده‌ها غیراعتماد و اشتباه باشد و به پیش‌بینی نادرست منجر گردد.

انتخاب سبدگردان

درصورتی که سبد ارز دیجیتال خود را به افرادی نامناسب و کم تجربه واگذار کنید، ممکن است سرمایه شما متحمل خسارات سنگین و حتی غیر قابل جبرانی شود.

حداقل سرمایه برای سبدگردانی

حداقل سرمایه مورد نیاز برای افتتاح حساب در بیشتر شرکت‌های ارائه دهنده سرویس سبدگردانی ارز دیجیتال معمولا از پنجاه میلیون تا یک میلیارد و حتی بیشتر است.

خطر تنوع بیش از حد

درصورتی که سبدگردان بیش از حد به سبد تنوع دهد، کنترل سرمایه دشوار شده و زیان این شرایط زیاد است. در این صورت عواقبی جدی در انتظار شما خواهد بود.

در نهایت تصمیم‌گیری درباره استفاده از خدمات سبدگردانی ارز دیجیتال به اهداف و نظر شما بستگی دارد. اما طبق تحلیل بنده واگذاری پرتفوی ارز دیجیتال شما به افراد مدعی ممکن است ریسک بالایی در از دست رفتن سرمایه شما داشته باشد.

سبد گردانی ارز دیجیتال خوب است یا بد

سبد گردانی ارز دیجیتال خوب است یا بد؟

امروزه عده زیادی ازمردم علاقه‌مند به حوزه ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این بازار شده‌اند. از این رو تعداد سبدگردان‌ها هم روز به روز درحال افزایش است. به طوریکه درحال حاضر انتخاب یک سبدگردان با مهارت بالا بسیار دشوار شده است. متاسفانه بعضی افراد مدعی برای کسب سود از طریق معاملات ارز دیجیتال، بدون هیچگونه دانش و تخصص کافی خود را سبدگردان معرفی کرده و ضررات هنگفتی برای سرمایه‌گذران ایجاد می‌کنند. علاوه‌براین قراردادهای سبدگردانی ارز دیجیتال نیز که توسط سبدگردان‌ها وضع می‌شود دارای مدت زمان مشخصی است.

بعد از اتمام مدت قرارداد سرمایه‌گذار برای انجام معاملات سرمایه‌گذاری باید مجددا هزینه سبدگردانی ارز دیجیتال را تحت عنوان کارمزد متقبل شود. علاوه‌بر معایب سبدگردانی توسط اشخاص حقوقی گفته شده، در زیر به معایب دیگری نیز اشاره می کنیم:

حوزه کارکرد پرتفوی گردانی ارز دیجیتال به چه صورت است؟

سبدگردان ارز دیجیتال توسط جذب مستقیم و غیرمستقیم سرمایه، سرمایه‌گذاری در بازارهای ارز دیجیتال را شروع می‌کند. این افراد با تیم متخصص خود به صورت مستمر و مداوم با استفاده از استراتژی‌های معاملاتی منسجم خود اقدام به سودآوری با خرید و فروش و معاملات ارزهای دیجیتال به صورت ماهانه و سالانه می‌کنند. حاصل سودآوری سرمایه‌گذاری به صورت مشخص میان سرمایه‌گذار و سبدگردان تقسیم می‌شود.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با سبدگردانی برای چه کسانی مناسب است؟

درحالت کلی افراد زیر می‌توانند اقدام به سبدگردانی ارز دیجیتال نمایند:

مراحل سرمایه گذاری در پرتفوی گردانی ارز دیجیتال

برای سرمایه‌گذاری در پورتفوی گردانی ارز دیجیتال باید مراحل زیر را انجام داد:

نمونه قرارداد سبدگردانی ارز دیجیتال

درصورت تصمیم به واگذاری وجه سرمایه خود به افراد فعال در حوزه سبدگردانی ارز دیجیتال دارید، باید با شناخت سبدگردان موردنظر و تحقیقات کامل اقدام به اینکار کرد. هیچگاه سرمایه خود را بدون ثبت قرارداد رسمی به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار نکنید. درواقع ایشان معتقدند تاجای ممکن از قبول سرمایه از اشخاص دیگر و واگذاری وجه سرمایه خود به افراد مدعی خودداری نمایید. اما در صورت تصمیم به اینکار حتما قبل از هرگونه اقدامی قراردادی رسمی با افراد سبدگردان تنظیم کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل دچار امکان پیگیری داشته باشید.

نمونه قرارداد سبدگردانی ارز دیجیتال تقریبا مشابه قراردادهای سبدگردانی بازار بورس ایران می‌باشد. در نمونه قرارداد سبدگردانی ارز دیجیتال نام طرفین، میزان سرمایه اولیه، زمان سبدگردانی، درصد هزینه سبدگردانی، نام صرافی معاملاتی و در صورت تمایل دو شاهد معین می‌شود. همچنین شما باید توجه داشته باشید که سود و دارایی شما درحقیقت سود سبدگردان نیز می‌باشد و این اشخاص در سود شما سهیم هستند.

مجوز سبدگردانی ارز دیجیتال

با توجه به ماهیت بازارهای ارز دیجیتال و تحریم‌های موجود در ایران، در حال حاضر در کشور ما هیچگونه نهادی مبنی بر مجوز سبدگردانی ارز دیجیتال فعال نیست. از این رو هم اکنون هیچ مجموعه‌ای مجوز سبدگردانی ارز دیجیتال را ندارد. درصورتی که شخصی ادعایی مبنی بر دارا بودن مجوز سبدگردانی ارز دیجیتال نمود، توجه کنید که احتمالا کلاهبردار باشد.

در این صورت چه باید کرد؟

کلاهبرداری با سبدگردانی ارز دیجیتال

کلاهبرداری با سبدگردانی ارز دیجیتال

سبدگردانی ارز دیجیتال یکی از روش‌های کلاهبرداری از ارز دیجیتال به شمار می‌رود. البته در این بین ممکن است برخی از افراد با خلوص نیت و تخصص و تجربه بالا باشند که اقدام به سرمایه‌گذاری برای کاربران نموده‌اند و سودآوری‌های خوبی نیز برای آن‌ها به دنبال دارند. اما با این حال می‌توان گفت درصد این افراد کم است.

بسیاری از سبدگردانان و پورتفوی گردان‌ها در این بازار اقدام به کلاهبرداری کرده و سرمایه کاربران را به باد می‌دهند. عدم شناخت بازار ارز دیجیتال و روش سرمایه‌گذاری یکی از مشکلاتی است که کاربران در دام این افراد میافتند. از این رو با تجربه چندین ساله خود در بازار سرمایه متذکر این نکته می‌شوم که تاحد امکان از اعتماد به اشخاص مدعی به سبدگردانی ارز دیجیتال خودداری کنید.

نکات مهم در انتخاب سبدگردان ارز دیجیتال

در زمان انتخاب یک سبدگردان ارز دیجیتال باید به نکات زیر توجه کنید:

تجربه و دانش سبدگردان

سبدگردان باید دارای دانش و تجربه کافی در حوزه ارزهای دیجیتال باشد. در صورت عدم تجربه و دانش تخصصی در این حوزه، ممکن است سرمایه شما از دست رود.

سابقه عملکرد سبدگردان

این افراد باید دارای تجربه و سابقه بالایی در حوزه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال باشند. درصورت واگذاری سرمایه به افراد تازه‌کار ریسک از دست دادن سرمایه و پیش‌بینی‌های اشتباه بیشتر می‌شود.

روش‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال سبدگردان

سبدگردان باید با دانش خود در این حوزه از بهترین استراتژی‌ها و نگرش‌ها برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نماید.

هزینه های سبدگردانی

هزینه سبدگردانان باید در قراردادی که قبل از واگذاری سرمایه تنظیم می‌شود، درصد سبدگردان از سود سرمایه و یا هزینه ثابت دریافتی ذکر شود.

این نوع سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران با تنظیم یک قرارداد وجه سرمایه خود را در اختیار سبدگردانان قرار می‌دهد. شرکت‌ها و افراد سبدگردان، سرمایه را در بازارکریپتوکارنسی روی ارزهای معینی به صورت دراز مدت و کوتاه مدت سرمایه‌گذاری کرده و در مناسب‌ترین زمان ارزهای دیجیتال را خریداری و به فروش خواهند رساند.

موارد مهم در پرتفوی گردانی ارز دیجیتال، شامل انتخاب با دقت سبدگردان، تنظیم و بررسی بندهای قرارداد، بررسی میزان سود به ضرر و … است.

روش سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال بدین گونه است که شما بعد از ارتباط با اشخاص و شرکت سبدگردان مورد اعتمادتان، قراردادی تنظیم می‌کنید. سپس سرمایه‌تان را پس از دریافت نسخه قرارداد و رسید به شرکت انتقال می‌دهید. سپس به صورت ماهانه و سالیانه سود معینی به کیف پول ارز دیجیتال شما واریز خواهد شد.

سرمایه‌گذاری در سبدگردانی‌های مختلف با هم تفاوت دارد. در ابتدا شما باید حتما با شرکتی معتبر یا شخص حقوقی وارد قرارداد شوید که امکان پیگیری قانونی داشته باشد. سپس باید میزان سود به ضرر سبدگردان را مورد بررسی قرار دهید. طبق نظر آقای فرهاد مقدم سلیمی واگذاری وجه سرمایه به افراد مدعی به دلیل ریسک بالای اینکار منع شده است.

English فارسی Türkçe (Turkish)

فرهاد مقدم سلیمی

سلام. فرهاد مقدم سلیمی هستم. کار آفرین و علاقه مند به دنیای بلاک چین و هوش مصنوعی.

ارسال پاسخ