تتر یک رمز ارز مبتنی بر بلاکچین است. قیمت آن با معادل ارزهای فیات مانند دلار، یورو یا ین ژاپن محاسبه می شود. توکن های تتر، با نماد USDT معامله می شوند. این ارز یک استیبل کوین است. تتر نوعی ارز رمزنگاری شده است که هدف آن کاهش نوسانات بازار ارزهای رمزنگاری شده است. این ارز توسط سرمایه گذارانی استفاده می شود که می خواهند ضمن حفظ ارزش در بازار رمزنگاری، از نوسانات شدید سایر رمز ارزها دور بمانند.

دلیل رشد اخیر قیمت اتریوم چیست؟

درک مفهوم این استیبل کوین

تتر یک رمز ارز از نوعی به نام استیبل کوین ها است. هدف آن حفظ ثبات قیمت بازار ارزهای رمزنگاری در مقابل نوسانات گسترده ای است که در قیمت سایر رمز ارزهای مشهور مانند بیت کوین و اتریوم مشاهده می شود. این رمز ارز اجازه می دهد تا به جای استفاده از آن به عنوان وسیله ای برای سرمایه گذاری های سوداگرانه، به عنوان وسیله مبادله و حالت ذخیره پول ثابت مورد استفاده قرار گیرد.

این ارز به طور خاص در گروه پول های ثابت و ارزهای فیات قرار می گیرد. این استیبل کوین برای ایجاد پل لازم بین ارزهای فیات و رمز ارزها و ارائه ثبات، شفافیت و حداقل هزینه های معاملات به کاربران طراحی شده است. طبق مطالعات CryptoCompare، ارائه دهنده داده های بازار جهانی ارزهای رمزنگاری شده، در فوریه 2021، 57٪ از کل معاملات بیت کوین با USDT انجام شده است. این رمز ارز در ژوئیه 2014 به عنوان RealCoin راه اندازی شد. سپس در ماه نوامبر توسط Tether Ltd، شرکتی که مسئول نگهداری مقادیر ذخیره شده ارزهای فیات است، به تتر تغییر نام داد.

تتر چیست؟

کاربرد این استیبل کوین چیست؟

این ارز برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال مفید است. زیرا راهی برای جلوگیری از ضرر حاصل از نوسانات شدید سایر رمز ارزها می باشد. علاوه بر این، داشتن USDT (در مقابل دلار آمریکا) کارمزد بالای معاملات بازار رمز ارزها را از بین می برد.

هدف توکن های تتر چیست؟

این ارز راهی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا از نوسانات شدید سایر رمز ارزها و خطر مواجهه با افت ناگهانی قیمت ارزهای دیجیتال در امان بمانند. همچنین تبدیل بیت کوین به تتربه جای دلار آمریکا بسیار سریعتر و ارزانتر است.

صرافی فرهاد اکسچنج را بهتر بشناسید!

آیا تتر یک استیبل کوین است؟

بله، تتر اولین و شناخته شده ترین استیبل کوین در دنیای رمزنگاری شده است. سایر استیبل کوین ها شامل True USD (TUSD) ، Pazos Standard (PAX) و USD Coin (USD) هستند.

استیبل کوین چیست؟

استیبل کوین ها ارزهای رمزنگاری شده و کم نوسانی هستند که قیمت آن ها به گونه ای طراحی شده است که به ارز رمزنگاری شده، پول فیات یا کالاهای قابل معامله در بورس (مانند فلزات گرانبها یا فلزات صنعتی) متصل شوند. آن ها دارای بسیاری از قدرت های مشابه اتریوم هستند ولی ارزش آنها ثابت است. استیبل کوین ها بیشتر شبیه به ارز سنتی هستند. بنابراین شما به یک پول ثابت دسترسی دارید و می توانید از آن در شبکه اتریوم یا سایر شبکه ها استفاده کنید.

نحوه خرید تتر در سایت فرهاد اکسچنج چگونه است؟

تتر TRC20 و تتر ERC20

تفاوت این دو در شبکه ای است که روی آن قرار دارند. تتر ERC20 بر روی بلاکچین اتریوم است. تتر TRC20 بر روی شبکه ترون است. آدرس های دریافت تتر بر روی این دو شبکه با یکدیگر متفاوت هستند. آدرس تتر ERC20 با عبارت 0X شروع می شود و آدرس تتر TRC20 با عبارت TX آغاز می شود. تفاوت اصلی این دو در میزان کارمزد آن ها است. تتر TRC20 کمترین کارمزد را دارد و البته بیشترین سرعت نیز مربوط به همین شبکه است.

منبع