فرهاد اکسچنج

NFTها در طول همه‌گیری ویروس کرونا محبوبیت زیادی پیدا کرده‌ و بسیاری از سرمایه‌گذاران را به این فکر انداخته اند که چگونه آن ها را بخرند. اثر هنری دیجیتالی هنرمند محبوب Beeple، اولین توییت جک دورسی، مدیرعامل توییتر و پرتره شخصیت‌های کریپتوپانک‌های پیکسلی هر کدام به عنوان NFT به ارزش میلیون‌ها دلار فروخته شده‌اند.

هنرمندان و کلکسیونرها، به طور یکسان به سمت این جنبش هجوم آورده اند، زیرا قیمت ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتالی سر به فلک کشیده اند. کارشناسان، هنوز در مورد اینکه آیا این توکن ها یک حباب ناپایدار هستند یا اینکه آن ها تولد یک طبقه دارایی سرمایه گذاری بلندمدت جدید می باشند، صحبتی نکرده اند. اما خود NFT ها، برای هنرمندان نویدبخش بوده و در دنیای معاملات کاربرد دارند.

نحوه خرید توکن های غیر قابل تعویض

NFT، مخفف “non-fungible token” می باشد. NFT ها برای تضمین مالکیت یک دارایی منحصر به فرد استفاده می شوند.

این توکن‌ها بر روی یک بلاک چین ساخته و مدیریت می‌شوند، همان سیستم فناوری دفتر دیجیتالی که توسط بیت‌کوین و دیگر انواع ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. NFT ها معمولا بر روی شبکه اتریوم هستند، اما بلاک چین های دیگری نیز وجود دارند که برخی NFT ها از آن استفاده می کنند.

به این توکن های دیجیتال به عنوان یک نوع گواهی مجازی شبیه به گواهی فیزیکی فکر کنید که ممکن است برای اثبات داشتن دارایی فیزیکی مانند املاک و مستغلات ارائه دهید. آن ها گواهی دیجیتالی مالکیت هستند که در اصل برای دارایی های دیجیتال طراحی شده اند. با این حال، NFT ها همچنین می توانند برای تضمین مالکیت دارایی های فیزیکی منحصر به فرد برای همه چیز از اموال گرفته تا کلکسیون ها و آثار هنری فیزیکی استفاده شوند.

اینستاگرام فرهاد اکسچنج

راهنمای گام به گام خرید NFT

خرید ارز دیجیتال
NFT ها، با استفاده از فناوری قرارداد هوشمند ایجاد می شوند، به این معنی که معمولاً با استفاده از ارز دیجیتال قابل خریداری هستند. بیش از 90 درصد NFT ها در بازارهای اتریوم معامله می شوند، به این معنی که بیشتر بازارها، اتریوم را به عنوان رمز ارز معاملاتی خود پذیرفته اند. در حالی که NFT ها را می توان با توکن های دیگری مانند BNB یا NEAR خریداری کرد، اکثر NFT ها با اتریوم خریداری می شوند. بنابراین ابتدا نیاز است که ارز دیجیتال خریداری کنید.


خرید NFT از طریق ارز دیجیتال

یک کیف پول راه اندازی کنید.
برای ادغام توکن های اتریوم با برنامه های غیرمتمرکز (dapps)، رایج ترین کیف پول مورد استفاده MetaMask می باشد. پس از راه اندازی و ایمن شدن حساب خود، اتریوم را که از صرافی خریداری کرده اید به آدرس کیف پول MetaMask خود ارسال کنید.

بازار NFT خود را انتخاب کنید.
طیف وسیعی از بازارها برای انتخاب وجود دارند، بنابراین مطمئن شوید که می‌خواهید کدام دسته NFT را بخرید (اعم از هنر دیجیتال، متاورس یا میم) و بازارهایی را که آن را ارائه می‌دهند مقایسه کنید.

ارتباط با پشتیبانی فرهاد اکسچنج به صورت آنلاین

یک حساب کاربری ایجاد کنید.
یک حساب کاربری در بازار انتخابی خود ثبت کنید. بازارهای مختلف فرآیندهای راه‌اندازی و تأیید متفاوتی خواهند داشت، بنابراین دستورالعمل‌های مربوط به پلتفرم را دنبال کنید. بسته به بازار انتخابی، ممکن است برای شروع معامله نیاز به ارائه مدرک شناسایی دولتی داشته باشید.

کیف پول خود را به حساب کاربری متصل کنید.
هنگامی که حساب شما برای استفاده آماده شد، کیف پول خود (در این مورد MetaMask) را به بازار متصل کنید. این کار معمولاً شامل کلیک کردن روی دکمه اتصال کیف پول و دنبال کردن دستورات می باشد.

NFT های موجود را چک کنید.
اکنون که کیف پول شما به حساب بازار شما متصل شده، می توانید به بررسی NFT های مختلف موجود در این پلتفرم بپردازید. به خاطر داشته باشید که مقدار اتریومی که در دسترس دارید را در نظر بگیرید تا تصمیم بگیرید چه NFT را می توانید خریداری کنید؟

مناقصه یا خرید NFT
برخی از NFT ها به عنوان حراج لیست می شوند، به این معنی که شما باید قبل از تاریخ بسته شدن پیشنهاد فروش دارایی، مانند آنچه در eBay عمل می کنید، برای خرید دارایی اقدام کنید یا پیشنهاد دهید. برعکس، برخی از دارایی ها را می توان فورا خریداری کرد.

سفارش را تکمیل کنید.
دستورات بازار را برای تکمیل سفارش خود دنبال کرده و پس از تأیید، NFT در حساب شما موجود می شود. خریدهای شما اغلب در قسمت تاریخچه نمایش داده شده و می‌توانید از طریق صفحه ای با عنوان “سفارشات من” یا عنوانی مشابه که مانند کیف پول ارزهای دیجیتال عمل می‌کند، به آن ها دسترسی داشته باشید.

منابع
finder.com
fool.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *