فرهاد اکسچنج

افزایش پذیرش بیت کوین، به این معنی است که عوامل بیشتری بر قیمت و معاملات بیت کوین تأثیر می گذارند. سرمایه گذاری سازمان های نهادی در ارزهای رمز نگاری شده نیز در حال افزایش است. این نکات بدین معنی است که عواملی که اخیرا بر معاملات بیت کوین تأثیر می گذارند اغلب با عوامل اولیه آن متفاوت هستند. بگذارید در مورد برخی از بزرگترین عوامل صحبت کنیم:

  1. تنظیم قوانین و مقررات، در حال حاضر بسیار بیشتر از روزهای اولیه عرضه بیت کوین است. با درک بیشتر ارزهای رمزنگاری شده و فناوری بلاک چین توسط دولت ها، کنترل و ورودی نظارتی آن ها نیز افزایش می یابد. برخی تغییرات در قیمت بیت کوین مربوط به ممنوعیت بیت کوین در یک کشور یا محبوبیت آن در کشور دیگر است.

آموزش خرید و فروش بیت کوین و اتریوم

2. وضعیت اقتصاد جهانی، در حال حاضر به یک عامل مستقیم و موثر بر قیمت و معاملات بیت کوین تبدیل شده است. به عنوان مثال، افرادی که در کشورهای دارای تورم بالا زندگی می کنند، به عنوان سپر محافظتی در برابر تورم به ارزهای رمز نگاری شده روی آورده اند. در نتیجه ی بحران اقتصادی ونزوئلا در سال 2016، ما شاهد حجم معاملات بی سابقه ای در LocalBitcoins بودیم. سقوط بازار سهام 2020، شاهد آغاز روند صعودی بیت کوین بود که بیش از یک سال به طول انجامید. بیت کوین در حال حاضر به عنوان یک ذخیره ارزش، بسیار شبیه به طلا تلقی می شود. وقتی سطح اعتماد در سایر بخش های اقتصاد پایین است، مردم این دارایی ها را خریداری می کنند.

چه عواملی بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارند؟
  1. افزایش استقبال عمومی شرکت های بزرگ از بیت کوین می تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود. شرکت های بزرگی همچون ویزا، اسکوئر، پی پال و مسترکارت همه از ارزهای رمزنگاری شده حمایت می کنند. حتی برخی شرکت ها، پرداخت با بیت کوین را نیز پذیرفته اند. قطع حمایت از این ارزها همچنین می تواند باعث کاهش قیمت شود، مانند اعلامیه ایلان ماسک در 17 مه 2021، مبنی بر توقف پذیرش بیت کوین توسط تسلا. در این حالت، قیمت بیت کوین از 55،000 دلار تقریبا به 48،500 دلار رسید.

وبلاگ ما را دنبال کنید.

btc chart elon musk tweet

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *