فرهاد اکسچنج

جلسه گذشته ما در ارتباط با زیان، ریسک و مدیریت ریسک در بازار کریپتوکارنسی صحبت کردیم. در این جلسه به یکی از مهمترین خصایص شخصیتی لازم خواهیم پرداخت. اگر شخصی دارای این خصیصه نباشد حتی اگر تا پایان عمر در بازار سرمایه باشد در واقع وقتش را تلف کرده است. خصیصه شخصیتی مهمی که باید برای ورود به بازار سرمایه داشته باشید به قول ماکس وبر THE SPIRIT OF CAPITALISM (روح سرمایه داری) است.
بدون این خصیصه حضور شما در بازار سرمایه و کریپتوکارنسی مثمر ثمر نخواهد بود.

فرهاد اکسچنج را بهتر بشناسید!


داشتن روح سرمایه داری یکی از مهمترین پیش نیاز های ورود به بازار سرمایه و ایجاد سود است.

با اینکه داشتن روح سرمایه داری یکی از مهمترین پیش نیاز های ورود به بازار سرمایه و ایجاد سود است. اما متاسفانه ندیده ایم کسی این مفهوم را جزو بخش های مربوط به تحلیل بازار و پرتفوی گردانی تدریس کرده باشد. شاید در اهالی بازار داشتن این خصیصه یک پیش فرض حتمی در نظر گرفته می شود که البته اینطور نیست.

پیش نیاز ورود به بازار سرمایه چیست؟

نقل قولی از فرهاد مقدم سلیمی:
دوستی داشتم در کلاس های تحلیل بازار، روش های سرمایه گذاری، پرتفوی گردانی …..شرکت کرده بود. اما همیشه ناموفق مانده بود و همین باعث شد نگاهی منفی نسبت به روش های تحلیلی بازار سرمایه پیدا کند. البته طبیعی بود. برای من هم معما بود که چرا این شخص نمی تواند سرمایه گذاری یا تحلیلی خوبی انجام دهد یا در کاری سود خوبی ایجاد کند. تا اینکه در روزی که مهمان منزل ایشان بودم پاسخ سوالم را پیدا کردم. و بعد ها با پرس و جوی بیشتر از ایشان برایم واضح شد که علت اصلی همین بوده است.
بر روی دیوار خانه ایشان تابلویی بود که نوشته شده بود:الفقر فخری

بدین معنی که فقر و ناداری موجب فخر و مباهات من است. ما قصد ارزش گذاری نداریم. اگر کسی در تفکراتش فقر را مایه ی مباهات بداند قابل احترام است. البته این جمله تفکر افراد زیادی است و کاملا قابل احترام می باشد و اصولا یکی از احادیث صحیح هم است. همچنین ما قصد ورود به این بحث را نداریم. هدف اصلی ما این است که شخصی که فقر و نداری را ارزشمند می داند از نظر شخصیتی مناسب برای بازار سرمایه نیست.

معامله کالا به کالا و مفهوم MEDIUM OF EXCHANGE

ما در ارتباط با روح سرمایه داری و جنبه های شخصیتی آن توضیح خواهیم داد. اما اگر شخصی قصد دارد به سمت مشرق برود یک قطب نما بدست می گیرد و به سمت مشرق حرکت می کند. نمی شود شخصی بگوید قصد دارم به سمت مشرق بروم اما به سمت مغرب حرکت کند. این ها تناقض های فلسفی هستند و این تناقض های فلسفی باید جدی گرفته شوند. شما با تفکر کمونیستی نمی توانید وارد بازار کاپیتالیستی شوید و انتظار موفقیت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *