فرهاد اکسچنج

تعداد نهنگ های بیت کوین کاهش پیدا کرده است. همچنین تعداد کیف پول هایی که بیش از 1000 بیت کوین دارند در همان سطح سال 2020 است. دلیل این موضوع چیست؟
با گذشت زمان و عدم موفقیت بیت کوین در ادامه ی روند صعودی، تعداد افراد کمتری وجود دارند که مقدار زیادی بیت کوین در کیف پول خود دارند. طبق داده های شرکت تحلیلی بلاکچینی Glassnode، تعداد نهنگ های بیت کوین از ابتدای سال 2021 با سرازیری تندی روبرو شده است. این تعداد از 2237 در 7 فوریه به 1494 در اوایل این هفته رسیده است.

نهنگ به اشخاص یا شرکت هایی گفته می شود که مقدار زیادی از یک یا چند رمز ارز را ذخیره می کنند و بر روی بازار تاثیر گذار هستند.

فرهاد اکسچنج موجودی بیت کوین

صرافی فرهاد اکسچنج را بهتر بشناسید!

چرا نهنگ های بیت کوین موجودی خود را کاهش می دهند؟

این کاهش می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما از بین دلایل اصلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افت قیمت بیت کوین یا حداقل رشد قیمتی کند آن باعث دلسردی در ذخیره و نگهداری بیت کوین شده است. این مسئله باعث می شود علاقه به HODLING یا همان ذخیره و نگهداری رمز ارز های دیجیتال، کاهش پیدا کند. خصوصاً ارز پرنوسانی مانند بیت کوین.
  • همچنین، انتظارات در مورد افزایش نرخ بهره در ایالات متحده باعث می شود که سرمایه گذاری در دارایی های جایگزین، مانند بیت کوین کمتر باشد. از آنجا که نگهداری پول در بانک بازدهی بالاتری را با ریسک کمتری به همراه دارد، بسیاری از سرمایه گذاران احتمالاً از سرمایه گذاری خود در دارایی های ناپایدار خارج شده و به دارایی هایی با درآمد ثابت، همچون سود بانکی روی می آورند.
  • سرانجام، جذابیت رمز ارزهای جایگزین که رشد بالاتری را گزارش می دهند، باعث انتقال گسترده منابع مالی می شود. در حال حاضر تسلط بیت کوین در بازار زیر 50٪ است.
فرهاد اکسچنج موجودی بیت کوین

ویدیو های آموزشی بلاکچین در فرهاد اکسچنج

قدرت آلت کوین ها

دارایی هایی مانند اتریوم و بایننس کوین (BNB) روند صعودی و پایداری را گزارش می دهند و توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده اند. همانطور که Cryptopotato قبلاً گزارش داده بود، مدیر عامل CryptoQuant (پلتفرمی جهت ارزیابی معیارهای رمزنگاری) معتقد است که بسیاری از سرمایه گذاران ممکن است بیت کوین خود را بفروشند تا بر روی ارزهایی مانند دوج کوین شرط بندی کنند. البته این خبر بدی برای بیت کوین است. کاهش محبوبیت و افزایش فروش موجودی بیت کوین می تواند فشار نزولی بیشتری بر قیمت ها وارد کند.

پانکاج بالانی، بنیانگذار و مدیر عامل صرافی Delta Exchange مستقر در سنگاپور، گفت:
“داده ها به نظر نزولی می رسد. زیرا روند مشخصی از کاهش ذخیره بیت کوین توسط نهنگ ها را نشان می دهد.”

تتر چیست؟

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *