فرهاد اکسچنج

با وجود تمام پیچیدگی ها، پتانسیل بلاک چین به عنوان شکل غیر متمرکزی از ثبت سابقه تقریبا بدون محدودیت است. فناوری بلاک چین از حفظ بیشتر حریم خصوصی کاربران و افزایش امنیت گرفته تا کاهش هزینه های پردازش و خطاهای کمتر را به خوبی تشخیص می دهد.

مزایای بلاک چین

  • دقت بلاک چین

معاملات در بلاکچین با اتصال هزاران یا میلیون ها رایانه تأیید می شود. این معاملات تقریبا تمام مشارکت های انسانی را در فرآیند تأیید حذف می کنند. در نتیجه خطای انسانی کمتری به ثبت می رسد و اطلاعات دقیق تری ثبت می شود. حتی اگر رایانه ای در شبکه، خطای محاسباتی مرتکب شود این خطا فقط در یک نسخه از بلاکچین انجام می شود. برای اینکه این خطا در بقیه بلاک چین انتشار یابد هماهنگی حداقل 51٪ رایانه های شبکه ضروری است. این کار تقریبا غیرممکن است.

اخبار روز ارز دیجیتال

  • کاهش هزینه ها

بلاک چین نیاز به تأیید شخص ثالث و متعلقات آن و هم چنین هزینه های مرتبط به آن ها را حذف می کند. به عنوان مثال، هر زمان که صاحبان مشاغل از کارت های اعتباری استفاده کنند هزینه ای را متحمل می شوند زیرا بانک ها مجبور به پردازش این معاملات هستند.

  • تمرکز زدایی

بلاکچین هیچ یک از اطلاعات خود را در یک مکان مرکزی ذخیره نمی کند. در عوض، بلاک چین کپی شده و در شبکه ای از رایانه ها منتشر می شود. هر زمان که یک بلوک جدید به بلاک چین افزوده شود، همه رایانه های شبکه بلاک چین خود را به روز می کنند تا تغییر را منعکس کنند. با انتشار آن اطلاعات در شبکه، به جای ذخیره کردن آن در یک پایگاه داده اصلی، اعمال نفوذ در بلاکچین  با تمرکز زدایی دشوارتر می شود. اگر نسخه ای از بلاکچین به دست یک هکر افتاد، فقط یک نسخه از اطلاعات به جای کل شبکه به خطر می افتد.

  • معاملات کارآمد

تسویه حساب معاملات انجام شده از طریق یک مقام مرکزی چند روز به طول می انجامد. به عنوان مثال، اگر می خواهید وام تان را در شامگاه چهارشنبه تسویه کنید تا صبح شنبه نمی توانید به موجودی تان دسترسی پیدا کنید. در حالی که موسسات مالی در ساعات کاری پنج روز در هفته فعالیت می کنند، بلاک چین 24 ساعت شبانه روز، هفت روز در هفته کار می کند. معاملات را می توان حدودا در ده دقیقه به انجام برسانید.

ویدیوهای آموزشی و رایگان فرهاد اکسچنج را از دست ندهید.

  • معاملات خصوصی

بسیاری از شبکه های بلاکچین به عنوان پایگاه داده های عمومی عمل می کنند. به این معنی که هرکسی که به اینترنت متصل باشد می تواند لیستی از تاریخ معاملات شبکه را مشاهده کند. اگرچه کاربران می توانند به جزئیات مربوط به معاملات دسترسی پیدا کنند اما نمی توانند به اطلاعات مربوط به کاربرانی که این معاملات را انجام می دهند دسترسی داشته باشند. یعنی وقتی کاربران معاملات عمومی انجام می دهند، کد منحصر به فرد آن ها به عنوان یک کلید عمومی به جای اطلاعات شخصی آن ها در صفحه اصلی ثبت می شود. هویت افراد با آدرس زنجیره بلوکی آن ها مرتبط می باشد. اما این امر مانع دستیابی اطلاعات شخصی کاربران به هکرها می شود و مانند سیستم بانک ها غیر قابل هک هستند.

مزایای بلاک چین چیست؟
وبلاگ فرهاد اکسچنج
  • معاملات امن

پس از ثبت تراکنش، صحت آن توسط شبکه بلاک چین تأیید می شود. هزاران یا حتی میلیون ها رایانه در زنجیره بلوکی در شتاب اند که جزئیات صحیح خرید ها را تایید کنند. بعد از اینکه رایانه ای معامله را تأیید کرد، به شکل بلوک به بلاک چین اضافه می شود. هر بلوک در بلاکچین حاوی ترکیبی منحصر به فرد همراه با ترکیب بی نظیر بلوک قبل از آن است. هنگامی که اطلاعات مربوط به یک بلوک به هر طریقی ویرایش می شود کد ترکیب آن بلوک تغییر می کند. (حتی اگر کد ترکیب بلوک پس از آن تغییر کند). این اختلاف باعث می شود که تغییر اطلاعات بلاک چین بدون اطلاع قبلی عمل بسیار دشواری باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *