فرهاد اکسچنج

قیمت بیت کوین قبل از شروع روند صعودی خود در برابر دلار آمریکا، حمایت خود را در سطح قیمت 47000 دلار نشان داد. بیت کوین علائم مثبتی از خود بروز می دهد، اما ممکن است با مشکلاتی در حدود قیمت 53،500 دلار مواجه شود.

قیمت روز بیت کوین را دنبال کنید – کلیک کنید.

قیمت بیت کوین مجدد در حال افزایش است و اکنون بیش از سطح قیمت 50،000 دلار معامله می شود.

در نمودار ساعتی BTC خط روند نزولی در بالای سطح قیمت 51500 به سمت بالا شکسته شده است. اگر قیمت بیت کوین موفق به شکست مقاومت در سطح 53،500 دلار شود، احتمالاً قیمت آن در کوتاه مدت به سطح 54500 و 55000 نزدیک خواهد شد. اما اگر قیمت بیت کوین نتواند سطح مقاومت 53200 و 53،500 دلاری را بشکند، روند نزولی می تواند مجدد شروع شود. در این صورت حمایت فوری بعدی در نزدیکی سطح 51،500 دلار خواهد بود. اولین پشتیبانی کلیدی نزدیک به سطح 51000 دلار و نزدیک میانگین متحرک ساده 100 ساعته است. بسته شدن مجدد قیمت زیر میانگین متحرک ساده 100 ساعته احتمالاً درهای سقوط را به سمت حمایت 48،500 دلاری باز می کند.

قیمت بیت کوین به روند صعودی خود ادامه خواهد داد؟!

میانگین متحرک  چیست؟

میانگین متحرک جزو اندیکاتورها یا همان شاخص های مهم است. بسیاری از تحلیل گران از آن برای تحلیل استفاده می کنند. به وسیله ی این اندیکاتور تحلیل گر شاهد خطوطی خواهد بود و تحلیل ها باید با توجه به حرکت این خطوط باشد. میانگین متحرک ساده یک نوع از این ابزار است. در این شاخص تحلیل گر تعیین می کند در چه بازه ی زمانی قصد دارد تحلیل قیمت کند.

در اینجا منظور از بازه زمانی چیست؟
بازه ی زمانی تعیین می کند که فرد قصد ورود به چه معامله ای را دارد؟ کوتاه مدت، میان مدت و یا بلند مدت.

به طور مثال بازه ی زمانی 30 روزه را در نظر می گیرید. در اینجا این اندیکاتور رنج قیمت ارز را در 30 روز جمع می کند. سپس عدد حاصل را تقسیم بر عدد 30 که در واقع تعداد روزهای انتخابی است می کند. میانگین متحرک در واقع داده های قیمت در یک بازه ی زمانی را هموار تر می کند. درواقع میانگین متحرک، داده ی قیمت بدون در نظر گرفتن نوسانات کوتاه مدت و پارازیت های قیمتی در یک بازه زمانی است.

منبع خبر
وبلاگ ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *