فرهاد اکسچنج

همانطور که پیش تر در مقاله ها اشاره کردیم، عوامل متعددی وجود دارند که می توانند بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشند. عواملی همچون میزان عرضه و تقاضا، محدودیت ها و تصمیم گیری‌های قانونی و همچنین رفتار و احساسات سرمایه گذاران معروف در بازار ارزهای دیجیتال می توانند قیمت رمز ارزها را تا حد قابل توجهی دچار نوسان کنند.

قانون گذاران ایالات متحده قصد دارند در سال 2022، فعالیت های قانونی بانک‌ها را در مورد ارزهای دیجیتال اعلام کنند.

بر اساس گزارشی که در روز سه شنبه منتشر شد، گروهی از قانون گذاران بانکی ایالات متحده قصد دارند که نحوه تعامل بانک‌ها با دارایی‌های دیجیتال و نوع فعالیت های قانونی آن ها را در سال آینده اعلام کنند.

سازمان فدرال رزرو، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و سازمان نظارت بر ارز (OCC) قصد دارند دستورالعمل های دقیقی را برای بانک های ایالات متحده که علاقه مند به تعامل با بیت کوین و سایر رمز ارزها هستند، در سال آینده به اشتراک بگذارند. در این صورت، بانک‌های ایالات متحده در مورد نحوه تعامل با بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال به شفافیت بیشتری خواهند رسید.

همچنین فدرال رزرو، FDIC و OCC قصد دارند دستورالعمل هایی را برای موسسات مالی‌ای که به دنبال ارائه خدمات در حوزه ارزهای دیجیتال هستند، منتشر کنند.
این تیم، فعالیت های مرتبط با بیت کوین را که ممکن است بانک ها به آن علاقه مند باشند، مانند نگهداری، وام‌های تحت وثیقه بیت‌کوین، پرداخت‌ها، خرید و فروش بیت کوین در ترازنامه بانک‌ها را تجزیه و تحلیل کرده است.

طبق ادعای این تیم، آن ها می توانند فرصت‌های بالقوه‌ای را که بیت‌کوین می‌تواند برای بانک‌ها، مشتریان شان و سیستم مالی فراهم کند، تشخیص دهند. با این حال، هدف آن ها ارائه وضوح و شفافیت بیشتر در مورد نقش بیت کوین برای ارتقای سطح حمایت از مشتری در سیستم مالی و انطباق آن با قوانین و مقررات قابل اجرا است.
به همین منظور، این تیم به کمک افراد متخصص، تحلیل‌های اولیه‌ای را در مورد مسائل مختلف حوزه‌ی دارایی‌های دیجیتال انجام داده‌اند.

این گروه هنوز شفافیت نظارتی مورد نیاز را ارائه نکرده است.

در طول سال 2022، فدرال رزرو، FDIC و OCC قصد دارند به طور مشترک راهنمایی های دقیقی را برای بانک هایی که علاقه مند به ارائه خدمات در حوزه ارزهای دیجیتال هستند، به اشتراک بگذارند.

در ماه اکتبر، Jelena McWilliams، رئیس FDIC اعلام کرد که تیمی از تنظیم کننده‌ها در حال فعالیت بر روی مجموعه قوانین دقیق تری برای بانک هایی بوده که علاقه مند به تعامل با بیت کوین و ارزهای دیجیتال هستند.
او گفت:

من فکر می کنم که ما باید بانک ها را در این فضا بپذیریم و به طور مناسب ریسک این بازار را مدیریت کنیم.

ویدیوهای آموزشی ما را از دست ندهید!

این خبر چه تاثیری بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد داشت؟!

این خبر چه تاثیری بر بازار رمز ارزها خواهد داشت؟!

از آنجا که در رابطه با این قانون گذاری، شفاف سازی دقیقی انجام نگرفته، نمی توان نظر دقیقی در رابطه تاثیر مثبت یا منفی آن بر روی قیمت ارزهای دیجیتال داشت. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که این خبر می تواند تا زمان شفافیت کامل، سرمایه گذاران این حوزه را بر روی لبه یک تیغ نگه دارد.
دو فرضیه در این رابطه وجود خواهد داشت:
1. این قانون گذاری موجب کاهش میزان کلاهبرداری و ریسک در این بازار خواهد شد و در نهایت به دلیل پذیرش این ارزها توسط بانک‌ها، میزان تقاضا در حوزه ارز دیجیتال افزایش یافته و در نهایت افزایش قیمت اتفاق می افتد.
2. قانون گذاری و ورود بانک‌ها به بازار ارز دیجیتال، موجب از بین رفتن ویژگی تمرکززدایی در این بازار شده و در نتیجه‌ی کاهش تقاضا، کاهش قیمت رخ می دهد.

نظر شما چیست؟

منابع:
nasdaq
coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *