Skip to main content

English فارسی Türkçe (Turkish)

با سر زدن به وب سایت وب آموز به مدیریت آقای جرجندی و یا مراجعه به یوتیوب ایشان میتوانید اتهامات ایشان علیه بنده جهت طرح پانزی با ارز بیترولیوم را مشاهده نمایید. 

"بیترولیوم" کوین بی ارزشی است ساخته شده توسط فرهاد مقدم سلیمی که فقط توسط همین فرد در صرافی فرهاد اکسچنج ارائه میشود. این کلاهبرداری از نوع پانزی دسته بندی میشود.

متاسفانه جناب جرجندی مرتبا در پی زدن اتهامات بی پایه و اساس به بنده بوده، و هیچگونه انصاف و هراسی در واردر کردن اتهامات اشتباه به من ندارند.

به همین منظور بنده در ادامه تصمیم دارم علی‌رغم مشخص شدن موضوع در دادگاه و توضیحات ارائه شده، در این مطلب نیز به پاسخ بیانیه بی اساس ایشان بپردازم و توضیحاتی را برای رفع هرگونه اتهام ارائه دهم.

اتهامات بی پایه و اساس محمد جرجندی درباره کلاهبرداری ارز بیترولیوم

براساس صحبت‌های این آقا بنده در تاریخ 24 دسامبر 2017 در کانال خود کوینی تحت عنوان بیترولیوم و دو دامنه bitrolium.net و bitrolium.com را معرفی کردم (bitrolium.net کیف پولی است).

ایشان در ادامه بیان داشتند که بنده برای ارز بیترولیوم یک اپلیکیشن اندروید هم درست کرده‌ام. البته خود این آقا در صحبت‌های خود اشاره کرده است که بنده خود این‌ها را درست نکرده‌ام و فقط معرفی توسط بنده انجام شده است. در واقع ایشان گفته اند که بنده خود را واسط و نه سازنده می دانم. همچنین ایشان اشاره به تبلیغ کردن من برای ارز بیترولیوم برای گمراهی افراد ناآگاه کرده‌اند.

کلاهبرداری با ارز بیترولیوم

جوابیه به قسمت اول اتهامات جرجندی درباره کلاهبرداری ارز بیترولیوم

در رابطه با ارز بیترولیوم بنده توضیح داده بودم که این ارز برای من نیست و در واقع من سازنده این ارز نبوده و نیستم. تنها بنده ارز بیترولیوم را به اکسچنج خود برای اولین بار و برای تست آورده‌ام و نتایج خوبی هم اوایل داشت.

اما خود پروژه این ارز موفق نبود و به دلایل مختلف نتوانست به اکسچنج های بزرگ وارد شود. از همین رو ما هم به تدریج ارز بیترولیوم را کنار گذاشتیم.

لازم به ذکر است ما در اوایل کار امید داشتیم که ارز بیترولیوم پروژه موفقی می‌شود. اما در جریان کار به مشکلات آن پی بردیم و در همان سال 2019 همکاری با پروژه را متوقف کردیم. در کل دوره‌ای که ما ارز بیترولیوم را عرضه کردیم، تنها حدود 200 دلار دوستان و آشنایان آن را خریده بودند. ما هم از آنجایی که به عنوان اکسچنج مسئول زیان کاربران هستیم، تمامی آن‌ها را با 10-15 درصد سود بازگردانیدیم.

اشتباهات اتهامات جرجندی درباره ارز بیترولیوم

در ادامه صحبت های ایشان گفته شد که دوستانشان در سال 2018 کوین بیترولیوم معرفی شده توسط بنده را مجهول دانستند و ایشان هم اشاره داشتند که بنده گفته‌ام من صرافی‌ام و نه سازنده.

و مجددا اظهار داشتند که یک صرافی هیچگاه کوینی بی اعتباری را خرید و فروش نمی کند مگر آنکه هدف آن کلاهبرداری پانزی باشد.

ایشان همچنین به عدم فعال بودن ssl سایت bitrolium.com و تاریخ ثبت دامنه‌های سایت‌های ارز بیترولیوم اشاره کردند. در واقع ایشان اتهام ساختن سایت‌های جعلی ارز بیترولیوم در عرض یک ماه و تبلیغ ارز بیترولیوم همانند ارزی نظیر اتریوم و گمراهی مردم بدین واسطه را به بنده نسبت دادند.

آقای جرجندی در صحبت های خود با نشان دادن نمودار قیمت ارز بیترولیوم ادعا کردند بنده مقدار زیادی از این ارز بی ارزش را با کلاهبرداری به مردم فروختم و درباره طرح پانزی که بنده بدین واسطه انجام داده‌ام (براساس اداعاهای بی اساس همیشگی ایشان) صحبت کردند و جالب است خود به مجازات‌های سال‌ها زندان گردانندگان طرح‌های پانزی اشاره داشتند؛ درحالیکه اگر ادعاهای کلاهبرداری فرهاد مقدم سلیمی در پی اس ووچر و حال ارز بیترولیوم توسط این شخص درست و منطقی بود بنده درحال حاضر در خدمت شما نباید باشم.

ایشان حتی در ویدیو خود به دفاعیات بنده نیز اشاره کرده اند و جالبتر آنکه بنده ایشان را به دادگاه و علنی کردن موضوع فراخواندم اما متاسفانه ایشان تنها مرد مجازی هستند نه مرد میدان و دادگاه. جالب است این آقا درباره قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ایران اطلاعی ندارند.

نکته مهم در اتهامات بی اساس آقای جرجندی درباره ریز تراکنش های ارز بیترولیوم

با نگاهی به ریز تراکنش‌های سایت ارز بیترولیوم مشاهده می‌کنید که کل تراکنش‌های این سیستم در سال‌های 2018 و 2019 کمتر از 1000 دلار است. در واقع مجموعا عددی کمتر از 200 دلار توسط مجموعه بنده، فرهاد اکسچنج، فروخته شده است.

مابقی 700 دلار توسط خود تیم برای تست انتقال داده شده است ( البته که اگر این 700 دلار را نیز ما فروخته باشیم باز هم در اصل مطلب تفاوتی ایجاد نمی‌شود). زمانی که آقای محمد جرجندی در مارچ 2020 با اتهام کلاهبرداری میلیون دلاری فرهاد اکسچنج ورود کرده است، حدود یکسال از غیرفعال شدن این پروژه گذشته بود و در آن زمان پروژه هیچگونه فعالیتی نداشت.

عدم فعالیت پروژه نیز از طریق لینک تراکنش‌های آن که در زیر آورده شده مشخص بود. اما متاسفانه جناب جرجندی به طور عمدی ریز تراکنش‌ها را نادیده گرفت تا بتواند بنده را مورد اتهامی بی اساس قرار دهد.

در بالا لینک اکسپلورر ارز بیترولیوم آورده شده است و با کمی سواد و بدون قصد تخریب کردن هر شخصی می‌تواند متوجه شود که در طی دو سال 2018 و 2019 مجموعه فرهاد اکسچنج 1000 دلار هم از ارز بیترولیوم نفروخته است.

همین الان نیز این مجموعه جوابگوی اشخاص متضرر بوده و در صورت اعلام، آماده ارائه پول این افراد می‌باشد. بعلاوه اینکه ما زمانی ارز بیترولیوم را معرفی کردیم که هیچ عضو جدیدی نمی‌گرفتیم. آنچه مسلم و واضح است در طرح کلاهبرداری پانزی، سر مشتریان 10 و 15 ساله کلاه نمی‌گذارند و این نوع کلاهبرداری نیاز به عضوهای جدید دارد.

زمانی که مجموعه‌ای 4 سال است که عضو جدیدی نمی‌گیرد، طبعا امکان کلاهبرداری پانزی را نخواهد داشت.

جوابیه انتهایی به اتهامات کلاهبرداری ارز بیترولیوم توسط مجموعه فرهاد اکسچنج

آنچه عیان است صرف فروش یک توکن به معنای کلاهبرداری و دلیلی بر آن نیست. در عنوان جرمی کلاهبرداری، این عمل زمانی رخ می‌دهد که مالی از غیر برده شود. زمانی که از کسی مالی برده نشده نمی‌توان عنوان کلاهبردار را به شخصی نسبت داد.

لیکن جناب جرجندی بدون هیچ انصافی تنها با هدف زدن بنده، 200 دلار را با آگاهی کامل به میلیون دلار تبدیل کرده و عدم فعالیت پروژه را نیز عمدا نادیده گرفتند. این درحالی است که ایشان در نزد طرفدارانشان اینگونه  القا کرده‌اند که پرونده‌سازی‌ها و اتهامات بی پایه و اساسشان وحی مطلق است.

اما اگر به فیلم بالا مبنی بر کلاهبرداری بیترولیوم که آقای جرجندی انتشار داده‌اند بنگرید، متوجه خواهید شد که ایشان از عمد در فیلم خود ریز تراکنش‌ها را نشان نداده‌اند تا بینندگان را گمراه کننند. ما به عنوان اکسچنجی کوچک و قدیمی با بیشتر از 18 سال فعالیت، همواره پاسخگوی مشتریان خود بوده‌ایم. اگر شخصی حتی یک ریال از ما طلب داد در هر محکمه‌ای جوابگو هستیم. اما آیا جناب جرجندی نیز پاسخگوی اشتباهات خود می‌باشد؟

سوت زنی در واقع عملی است که جناب جرجندی انجام می‌دهد و عملی لازم برای سلامت جوامع به شمار می‌رود اما این به شرطی است که شخص سوت زن خود نیز پایبند به حدودی از اخلاق باشد. هیچکس موافق کلاهبرداری و ضرر و زیان زدن به مردم نیست، مال مردم محترم است؛ اما باید برای آبروی آن‌ها نیز احترام قائل بود. چراکه همانطور که بردن مال مردم جرم محسوب می‌شود، بردن آبروی مردم نیز یک جرم کیفری است.

آقای جرجندی در حال حاضر یک مجرم بوده و حکم کیفری نیز  برای ایشان صادر شده است. این  فرد اگر برای حق و حقوق احترامی قائل بود قاعدتا باید تشریف می‌آوردند تا قانون درباره ایشان اجرا گردد. اما متاسفانه این فرد تنها به دنبال اعمال قانون برای دیگران است و نه برای خود. در جامعه کنونی با فسادهایی که مشاهده می‌شود، مفسد و کلاهبردار خواندن هر فردی لذتبخش می‌تواند باشد و طرفداران زیادی نیز بدین واسطه یدا می‌کند. اما آنچه اهمیت دارد این است که قبل از هرگونه وارد کردن اتهامی مبنی بر کلاهبرداری به هر فرد و قضاوت او، دست کم درصدی احتمال اشتباه بدهید و انصاف را در قضاوتتان دخیل نمایید.

یقینا در شرایط بد کنونی اندک افراد با انصافی نیز هستند که واقعا به دنبال تصحیح امور جامعه باشند و نه در پی ارضای سرگشتگی‌ها خود.

English فارسی Türkçe (Turkish)

فرهاد مقدم سلیمی

سلام. فرهاد مقدم سلیمی هستم. کار آفرین و علاقه مند به دنیای بلاک چین و هوش مصنوعی.

ارسال پاسخ