Skip to main content
search
جوابیه فرهاد مقدم سلیمی مدیر فرهاد اکسچنج به اتهامات بی اساس پولشویی و کلاهبرداری و پانزی محمد جرجندی

جوابیه فرهاد مقدم سلیمی مدیر فرهاد اکسچنج به اتهامات بی اساس پولشویی و کلاهبرداری و پانزی محمد جرجندی از وب آموز

در این ایام قرنطینه فرصتی شد تا در خلال وبگردی در توییتر به شخصی برخورد کنم که حدود دو سال قبل اتهام هایی را متوجه مجموعه ی #فرهاد_اکسچنج و البته شخص خود من کرده بود.

این شخصی به نام Mohammad Jorjandi فرزند مظفر و ساکن آمریکا بود که در طی یک ویدئو در سایت خودش ادعا کرده که بنده در حال عملگی و پولشویی و قمار بازی هستم و اتهامات دیگری چون دزدی، کلاهبرداری و پانزی را مطرح کرده بود.

 لینک قسمت اول جوابیه ما در یوتیوب:

? لینک قسمت دوم جوابیه فرهاد مقدم سلیمی مدیر فرهاد اکسچنج به اتهامات کلاهبرداری و پولشویی و پانزی توسط محمد جرجندی از سایت وب آموز:

? تا اینجای مساله مورد بحث من نیست. این کار یک اقدام شناخته شده در دنیای اینترنت است و غالبا به عنوان Whistle Blowing شناخته می شود. شخص هشدار دهنده – یا سوت زن – تا فسادی را می بیند اقدام به هشدار و اعلام فساد می کند و از مسئولان مربوطه می خواهد که به هشدارش توجه کنند و مورد مشکوک را بررسی کنند تا اگر واقعا اتهام وارد است، شخصی که فساد و جرم کرده به مجازات برسد. تا اینجا کسی با هشدار دادن و سوت زدن مشکلی ندارد.

? مشکلی که در اینجا وجود دارد، این است که شخص هشدار دهنده حتی پس از تحقیقات پلیسی و قضایی، چنانچه جرمی محرز نشد، همچنان از سر نادانی و غرور و یا عناد و دشمنی بر سر ادعای خود باقی بماند.

? این مساله ی مهمی است که اعتبار شخص هشدار دهنده به “صحت” ادعاهای اوست و چنانچه مشخص شود اتهام و تهمتی را بدون مورد وارد کرده، به سرعت حیثیت و اعتبار او خدشه دار می شود و دیگر کسی به تهمت های او توجه نخواهد کرد. بنابراین نهایت سعی خود را می کند که نشان دهد ادعا و تهمتی که زده بی مورد و واهی نبوده است.

? این گونه اشخاص از لحاظ شخصیتی تمایل زیادی به دیده شدن دارند و به شدت برای عملکرد خود دلایل پوپولیستی و عامه پسند می سازند. به همین دلیل به شدت احتیاج دارند که مورد قبول دیگران واقع شوند و در این راه از هیچ ترور شخصیت و بی آبرو کردن دیگران ابا ندارند.

اینکه مخاطبانشان بفهمند که اینها قهرمانانی پوشالی هستند، به شدت آرزده شان می سازد.

? مثلا شخصی که نام Mohammad Jojandi خود را معرفی کرده، پس از اینکه توضیح داده ایم که ما کلیه ی اتهامات ایشان را در مراجع پاسخ داده ایم، همچنان پایفشاری می کند که مراجع فاسد و بی سواد بوده اند و لابد فقط خود ایشان صالح و باسواد است!

? به همین خاطر برای اینکه اشخاص ثالث نیز در جریان صحبت های ایشان و جوابیه ی ما قرار گیرند، تصمیم گرفتیم که جوابیه ها را در چند ویدئوی جداگانه منتشر کنیم و به همراه این پست قسمت اول جوابیه منتشر می شود و قسمت های بعدی نیز پس از فواصل زمانی اندک منتشر خواهند شد.

? ما هستیم. ما یک کسب و کار کوچک اما قوی و پرانرژی هستیم. دفتر ما با 15 نفر پرسنل تمام وقت و 27 پرسنل نیمه وقت با آدرس مشخص، خوشبختانه نزدیک به وزارت اطلاعات، به پلیس فتا و به دادسرای ناحیه 31 (جرایم رایانه ای تهران) است. ما بیش از 16 سال است که هستیم و همیشه نیز حتی با یک تلفن این مراکز به سرعت حاضر شده و پاسخگو بوده ایم.

? اما متاسفانه اتهام زنندگان به ما نیستند و حتی می ترسند خود را آفتابی کنند. در آن سر دنیا نشسته اند و با خیال راحت هر چه می خواهند می گویند.

? همین حالا هم چنانچه کسی فکر می کند اجحافی در حق او شده و ریالی از او توسط ما جابجا شده باشد، ما به کلیه ی مراجع پاسخگو هستیم. اینکه ما پس از 16 سال فعالیت مالی در سخت ترین بازار اکسچنج دنیا هنوز سرپا هستیم، خود دلیل محکمی بر صحت عملکرد ماست.

? از اینکه در قرنطینه و در چنین شرایط سخت ملی و جهانی، چنین مطلب شخصی را پیش کشیدم عذرخواهی می کنم.

برای همه ی عزیزان سال نو بسیار خوبی توام با سلامتی و برکت آرزومندم.

سال نو مبارک و انشاءالله که سالی بهتر برای همه مان باشد با دوستی و انصاف بیشتر در حق هم.

با تشکر
فرهاد مقدم سلیمی

ارسال پاسخ