[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”]

🍀 جوابیه فرهاد مقدم سلیمی مدیر فرهاد اکسچنج به اتهامات بی اساس پولشویی و کلاهبرداری و پانزی محمد جرجندی از وب آموز

✏️ #فرهاد_مقدم_سلیمی

📌 در این ایام قرنطینه فرصتی شد تا در خلال وبگردی در توییتر به شخصی برخورد کنم که حدود دو سال قبل اتهام هایی را متوجه مجموعه ی #فرهاد_اکسچنج و البته شخص خود من کرده بود.

📌 این شخصی به نام Mohammad Jorjandi فرزند مظفر و ساکن آمریکا بود که در طی یک ویدئو در سایت خودش ادعا کرده که بنده در حال عملگی و پولشویی و قمار بازی هستم و اتهامات دیگری چون دزدی، کلاهبرداری و پانزی را مطرح کرده بود.

📌 لینک قسمت اول جوابیه ما در یوتیوب:

📌 لینک قسمت دوم جوابیه فرهاد مقدم سلیمی مدیر فرهاد اکسچنج به اتهامات کلاهبرداری و پولشویی و پانزی توسط محمد جرجندی از سایت وب آموز:

📌 تا اینجای مساله مورد بحث من نیست. این کار یک اقدام شناخته شده در دنیای اینترنت است و غالبا به عنوان Whistle Blowing شناخته می شود. شخص هشدار دهنده – یا سوت زن – تا فسادی را می بیند اقدام به هشدار و اعلام فساد می کند و از مسئولان مربوطه می خواهد که به هشدارش توجه کنند و مورد مشکوک را بررسی کنند تا اگر واقعا اتهام وارد است، شخصی که فساد و جرم کرده به مجازات برسد. تا اینجا کسی با هشدار دادن و سوت زدن مشکلی ندارد.

📌 مشکلی که در اینجا وجود دارد، این است که شخص هشدار دهنده حتی پس از تحقیقات پلیسی و قضایی، چنانچه جرمی محرز نشد، همچنان از سر نادانی و غرور و یا عناد و دشمنی بر سر ادعای خود باقی بماند.

📌 این مساله ی مهمی است که اعتبار شخص هشدار دهنده به “صحت” ادعاهای اوست و چنانچه مشخص شود اتهام و تهمتی را بدون مورد وارد کرده، به سرعت حیثیت و اعتبار او خدشه دار می شود و دیگر کسی به تهمت های او توجه نخواهد کرد. بنابراین نهایت سعی خود را می کند که نشان دهد ادعا و تهمتی که زده بی مورد و واهی نبوده است.

📌 این گونه اشخاص از لحاظ شخصیتی تمایل زیادی به دیده شدن دارند و به شدت برای عملکرد خود دلایل پوپولیستی و عامه پسند می سازند. به همین دلیل به شدت احتیاج دارند که مورد قبول دیگران واقع شوند و در این راه از هیچ ترور شخصیت و بی آبرو کردن دیگران ابا ندارند.

اینکه مخاطبانشان بفهمند که اینها قهرمانانی پوشالی هستند، به شدت آرزده شان می سازد.

📌 مثلا شخصی که نام Mohammad Jojandi خود را معرفی کرده، پس از اینکه توضیح داده ایم که ما کلیه ی اتهامات ایشان را در مراجع پاسخ داده ایم، همچنان پایفشاری می کند که مراجع فاسد و بی سواد بوده اند و لابد فقط خود ایشان صالح و باسواد است!

📌 به همین خاطر برای اینکه اشخاص ثالث نیز در جریان صحبت های ایشان و جوابیه ی ما قرار گیرند، تصمیم گرفتیم که جوابیه ها را در چند ویدئوی جداگانه منتشر کنیم و به همراه این پست قسمت اول جوابیه منتشر می شود و قسمت های بعدی نیز پس از فواصل زمانی اندک منتشر خواهند شد.

📌 ما هستیم. ما یک کسب و کار کوچک اما قوی و پرانرژی هستیم. دفتر ما با 15 نفر پرسنل تمام وقت و 27 پرسنل نیمه وقت با آدرس مشخص، خوشبختانه نزدیک به وزارت اطلاعات، به پلیس فتا و به دادسرای ناحیه 31 (جرایم رایانه ای تهران) است. ما بیش از 16 سال است که هستیم و همیشه نیز حتی با یک تلفن این مراکز به سرعت حاضر شده و پاسخگو بوده ایم.

📌 اما متاسفانه اتهام زنندگان به ما نیستند و حتی می ترسند خود را آفتابی کنند. در آن سر دنیا نشسته اند و با خیال راحت هر چه می خواهند می گویند.

📌 همین حالا هم چنانچه کسی فکر می کند اجحافی در حق او شده و ریالی از او توسط ما جابجا شده باشد، ما به کلیه ی مراجع پاسخگو هستیم. اینکه ما پس از 16 سال فعالیت مالی در سخت ترین بازار اکسچنج دنیا هنوز سرپا هستیم، خود دلیل محکمی بر صحت عملکرد ماست.

📌 از اینکه در قرنطینه و در چنین شرایط سخت ملی و جهانی، چنین مطلب شخصی را پیش کشیدم عذرخواهی می کنم.

برای همه ی عزیزان سال نو بسیار خوبی توام با سلامتی و برکت آرزومندم.

سال نو مبارک و انشاءالله که سالی بهتر برای همه مان باشد با دوستی و انصاف بیشتر در حق هم.

با تشکر
فرهاد مقدم سلیمی

لینک قسمت های بعدی به زودی

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *