فرهاد اکسچنج

تسلا، تولیدکننده بزرگ خودروهای الکتریکی با مدیریت ایلان ماسک، تبلیغ‌کننده اعظم دوج کوین، اعلام کرده است که امکان دارد به زودی پشتیبانی مجدد از پرداخت‌های ارز دیجیتال را راه اندازی کند.

مدیر این شرکت همچنین باور دارد که رمز ارزها در بلندمدت، به‌عنوان ذخیره‌ی ارزش و ابزاری برای پرداخت استفاده خواهند شد. وی اظهار داشت: “ما به پتانسیل بلندمدت دارایی های دیجیتال، هم به عنوان یک سرمایه گذاری و هم به عنوان جایگزینی برای پول نقد ایمان داریم.”

آخرین پله صعودی بیت کوین کجاست؟

تسلا قبلا بیت کوین را به عنوان روش پرداختی برای خرید خودروهای الکتریکی، در ماه های ژانویه تا مارس سال جاری پذیرفته بود. این حرکت به عنوان بخشی از استقبال گسترده تر بیت کوین (BTC) از سوی تسلا انجام شد، به طوری که این شرکت همچنین 1.5 میلیارد دلار از خزانه خود را در سه ماهه اول سال 2021 در بیت کوین سرمایه گذاری کرد.

چرا تسلا، پرداخت با بیت کوین را متوقف کرد؟

چرا تسلا، پرداخت با بیت کوین را متوقف کرد؟
چرا تسلا، پرداخت با بیت کوین را متوقف کرد؟

با این حال، پس از اینکه این شرکت با انتقادی با عنوان حمایت از بیت کوین با وجود تاثیر منفی استخراج آن بر محیط زیست، روبرو شد، پشتیبانی از بیت کوین را به سرعت متوقف کرد.

در ماه ژوئن، ایلان ماسک اعلام کرد: “زمانی که حداقل نیمی از نرخ هش شبکه بیت‌کوین توسط انرژی تجدیدپذیر تامین شود، تسلا از سرگیری پشتیبانی از پرداخت‌های بیت‌کوین را در برنامه خود خواهد داشت.”

پادکست های ما را از دست ندهید!

این گزارش در بحبوحه انتشار اخبار جنجالی افزایش بیش از یک تریلیون دلاری ارزش سهام تسلا پس از انعقاد قراردادی مهم با شرکت کرایه خودرو هرتز، نشر پیدا کرد.

ماسک این آخر هفته، طی توییتی اعلام کرد که فقط در بیت کوین، اتریوم (ETH) و دوج کوین سرمایه گذاری کرده است. این مسئله برای دارندگان شیبا (SHIB) چندان خوشایند نیست.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *