فرهاد اکسچنج

طبق تجزیه و تحلیل متخصصین، بیت کوین پس از یک دوره خرید و فروش در جایگاه بسیار حساسی قرار دارد و هر اتفاقی می تواند آینده آن را رقم بزند.
گرچه ارزهای رمزنگاری شده هم اکنون از متوسط قیمت خود در 100 روز گذشته بالاتر هستند. اما هنوز هم زیر میانگین 50 روزه ی خود معامله می شوند.  چنین تلاطمی در ارز های دیجیتال معمولاً نشان می دهد که دارایی ها یا سهام ها در حال نزدیک شدن به نقطه عطف خود هستند. \

اگر بیت کوین نتواند از میانگین 50 روزه خود پیشی بگیرد امکان دارد در سطح فعلی تثبیت شود. در حال حاضر حدود 57000 دلار است. پس از یک دوره همگرایی و شکاف بین دو روند ممکن است قیمت در یک بازه مشخص ماندگار شود. شاخص های فنی نشان می دهد شکستن این روند ساده نیست. هفته گذشته بیت کوین در چندین مورد تلاش طاقت فرسا موفق به انجام این کار نشد.

بیت کوین

معاملات بزرگترین دارایی دیجیتال جهان پس از آنکه در اواسط آوریل بیش از 64000 دلار به بالاترین سطح رسید، متلاشی شد و سقوط کرد!

از آن زمان قیمت بیت کوین حدود 15 درصد سقوط کرد. اگرچه در اواخر این هفته در میان اخبار مثبت، از جمله نظرات مثبت مدیر ارشد مالی شرکت خودرو سازی تسلا Inc که باز هم بر تعهد شرکت به ارز های رمزنگاری شده تأکید کرد، دوباره به روند صعودی خود برگشت.

“عقب نشینی شدید نسبت به آنچه اواخر دیده ایم مطمئناً نشان دهنده به اوج رسیدن هست، اما در پایان، فکر می کنم
این واقعیت که همه چیز برای بازگشت به قیمت قبلی و تثبیت شدن ظاهر شد چیز خوبی است. “

دیوید توویل، رئیس ProChain Capital گفت:
” به دنبال اعلام کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مبنی بر به تاخیر انداختن تصمیم گیری در مورد افتتاح صندوق معامله ی بیت کوین، بیت کوین روز چهارشنبه 1.4٪ افت کرد.  بیت کوین در ساعت 9:43 صبح روز پنج شنبه در هنگ کنگ در حدود 54،586 دلار بود.”

سام استووال، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری شرکت CFRA Research  می گوید
اگر بازار سهام به پیشرفت خود ادامه دهد، انتظار دارد بیت کوین این روند را ادامه دهد.

علی رغم تلاطم های اخیر، بیت کوین نسبت به سال گذشته هنوز 511٪ رشد کرده است. براساس اطلاعات Quant Insight، یک شرکت فعال در حوزه تحقیق و تحلیل مستقر در لندن که رابطه بین دارایی ها مالی عظیم و عوامل کلان اقتصادی را بررسی می کند، تورم و سیاست های بانک مرکزی را بزرگترین عامل قیمت بیتکوین در طول 12 ماه گذشته معرفی کرده است. در حالی که برخی این ایده را مورد انتقاد قرار می دهند.

بیت کوین می تواند به عنوان یک سپر بلای تورم عمل کند!!

این استدلال اصلی ترین عامل، برای توضیح روند صعودی بیتکوین می باشد. این استدلال برای بسیاری از طرفداران رمرز ارز ها نیز محبوب است.
در عین حال طرفداران چاپ پول ترویج این مفهوم که بیت کوین را می توان به عنوان یک ثروت محسوب کرد، استفاده می کنند. توضیحی که در ماه های اخیر با توجه به اینکه اقتصاددانان انتظار دارند تورم افزایش یابد مورد توجه قرار گرفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *