فرهاد اکسچنج

SAFE HAVEN نوعی سرمایه گذاری است که در مواقع آشفتگی بازار های مالی موجب افزایش دارایی ما و یا حداقل حفظ آن می شود.

مواقعی است که در اقتصاد به دلایل گوناگون آشفتگی و عدم قطعیت ایجاد می شود. به طور مثال ممکن است رکود ایجاد شود یا بازار های مالی سقوط کنند. در این مواقع سرمایه گذاران ترجیح می دهند که سرمایه خود را جایی ببرند که کمترین میزان ضرر و زیان متوجه سرمایه آنها شود. به دلیل اینکه جاهایی که می توانیم در مواقع بحران مالی سرمایه خود را ببریم محدود است تقاضا آنها و طبعا قیمت آنها نیز بالا می رود. بنابراین SAFE HAVEN ها در مواقع بحرانی نه تنها می توانند موجب حفظ ارزش سرمایه ما شوند بلکه حتی می توانند موجب سود زایی شوند.

اخبار روز ارز دیجیتال در فرهاد اکسچنج!

SAFE HAVEN ها می توانند سرمایه گذاری های مختلفی باشند. یکی از پر طرفدار ترین SAFE HAVEN ها طلا است. بین طلا و بازار های مشتقی دنیا یک CORRELATION منفی وجود دارد. بدین معنی که وقتی بازار ها سقوط می کنند قیمت طلا افزایش پیدا می کند. زیرا در مواقع بحران های بازار سرمایه گذاران به سمت SAFE HAVEN هایی مثل طلا متمایل می شوند. برعکس وقتی اوضاع بازار های مشتقی رو به راه و صعودی است قیمت طلا کاهش پیدا می کند. زیرا وقتی سرمایه گذاران خیالشان از اوضاع بازار راحت باشد طلای خود را می فروشند و سهام می خرند.

اخبار روز ارز دیجیتال در فرهاد اکسچنج!
وبلاگ ما را دنبال کنید.

حال سوال ما این است که آیا کریپتوکارنسی ها و بخصوص بیت کوین می توانند به عنوان SAFE HAVEN در دنیای سرمایه گذاری عمل کنند؟
پاسخ این سوال را در حال حاضر نمی توان به صورت قطعی داد. زیرا کریپتوکارنسی ها به طور عموم هنوز دوره طفولیت خود را می گذرانند. این ارزها هنوز انقدر بالغ نشده اند که بتوان به صورت قطعی راجع به آنها نظر داد. اما خبر خوب آن است که شواهد موجود نشان می دهد به تدریج اقبالی از طرف سرمایه گذاران به سمت کریپتوکارنسی ها نشان داده می شود. همین موضوع پتانسیل بیت کوین را برای تبدیل شدن به یک SAFE HAVEN قوی بالا می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *