فرهاد اکسچنج

یک مشخصه بنیادی که بررسی می کنیم آن است که آیا بلاک چین با حفظ حریم خصوصی در تضاد است؟

پاسخ این سوال هم بله است هم خیر. بلاکچین در نگاه اول در حفظ حریم شخصی ممکن است شما را دچار سرگردانی کند. اما اگر کمی بیشتر بر روی آن عمیق شویم می توانیم جواب های خوبی برای این سوال پیدا کنیم.

اولین پاسخ ما به این سوال بله بود.
بلاکچین در تضاد با حفظ حریم خصوصی است. یکی از مشخصه های بلاکچین شفافیت است. هر گونه فعالیتی روی بلاکچین توسط دیگر اعضا قابل مشاهده است. این با حفظ حریم و اطلاعات خصوصی در تضاد است. اما این مشخصه نقطه قوت بلاک چین نیز هست.

صرافی فرهاد اکسچنج را بهتر بشناسید!


اعتقاد بر این است که بلاکچین می تواند بهترین تکنولوژی برای دسترسی اطلاعات پزشکی باشد. حتی پیش بینی می شود که بلاک چین بتواند انقلابی در علم پزشکی باشد. اما یکی از مشکلات این است که شاید شخصی نخواهد تمام اطلاعات پزشکی اش در دسترس همه اعضا بلاکچین باشد. کار بسیار فشرده ای در حال انجام است که معماری سیستمی بانک ها و موسسات مالی و نقل و انتقالات مالی بر روی بلاکچین برده شود. اما شفافیت بلاکچین در اینجا می تواند در تضاد با حفظ حریم خصوصی باشد.

جلسات آموزشی بلاک چین در فرهاد اکسچنج

اما پاسخ دوم خیر است. بلاک چین در تضاد با حفظ حریم خصوصی افراد نیست. زیرا بلاک چین در عین حال که دارای مشخصه ی شفافیت است. دارای مشخصه ناشناسی نیز هست. در نتیجه می توان بدون فاش شدن هویت در بلاکچین فعالیت گسترده کرد.

منبع اخبار روز ارز دیجیتال و آموزش های رایگان

از دیگر موارد بنیادی مرتبط با بلاکچین و کریپتوها که در مقالات بعدی بررسی خواهیم کرد:
1.HALVENING
2.CRYPTOS AS SAFE HAVEN
3.BUBBLE OR REVOLUTION?
4.ENERGY CONSUMING
5.CRYPTOS AND REGULATIONS
6.BLOCKCHAIN AS AN INTERMEDIARY

پیشتر در رابطه با HALVING توضیحاتی داده ایم. رویدادی که در آن هر 210 هزار بلاک یعنی هر 4 سال یکبار پاداش ماینر ها نصف می شود. این مسئله موجب کاهش عرضه بیت کوین و افزایش قیمت آن می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *